Pesti Srácok

Kértük mi, csak nem jól kértük

Kértük mi, csak nem jól kértük

El kell ismernünk, a felelősség a mi vállunkon nyugszik a háborús uszítás és a véres szájú halálkultusz-imádat fellángolásáért. Liberális nemzettestvéreink vétlenek. Noha a kezdetek óta érveket sorakoztattunk fel, hogy miért ne tegyék, amit tesznek, miért ne kívánják, amit kívánnak, de mindezt valami ócska, dohos szagú érvrendszert felsorakoztatva tettük. Ezen hibánkat próbálom most korrigálni, és naprakész, felvilágosult és/vagy drog hatása alatt levő nemzettársaink számára is érthetővé tenni a háború eszkalációjának következményeit.

Kedves barátaim, hozzátok szólok tehát!

A III. világháború azt is magában hordozza, hogy reggel nem tudsz majd beülni a kedvenc helyedre, hogy egy biszexuális barista elkészítse a kedvenc kétezer forintos kávédat.

Nem lesz lakásszínház. Nem lesz Telex, nem lesz másik. Náray Tamás többé nem búg a Friderikusz mikrofonjába sem kétpengős nagy igazságokat, sem egyebeket nem tesz többé Friderikusz mikrofonjával. Friderikusznak mikrofonja sem lesz. Alföldi többé nem rendez. Sőt, Alföldit sem rendezik többé.

PestiSracok facebook image

Nem lesz Spirit FM. Nem lesz díler. Nem lesz narkó, és annak nyomán swingerbulik sem. Nem lesz Thaiföld, nem lesznek gyermekprostituáltak sem. Nem lesz Hamvas, nem lesz Béla. Nem csörög a kassza.

Nem lesz kanapé, nem lesz mosdatás, nem lesznek lurkók. Nem lesz ZSHOWtime!

Nem lesz Fendi, nem lesz Prada, nem lesz Gucci, sem Dolce & Gabbana. Nem lesznek heteroszexuális fiúk sem a hotel szaunájában. Nem lesz semmi, se Lakatos, se Márk.

Nem lesz klímavédelem, egyenjogúság, feminizmus.

Nem dicsekedhetsz többé barátaidnak, akik osztoznak veled húgyszagodon, hogy külföldön te mindig azt hazudod, román vagy, mert szégyellsz magyarnak lenni. Barátok se lesznek. Se fiúk, se lányok, se hibridek.

Nem lesz Pride, nem lesz Reddit, nem lesz Netflix. Semmi! Oui, encore une chose: morál sem lesz.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!