Piers Morgan brit újságíró és műsorvezető volt Ben Shapiro amerikai konzervatív kommentátor vendége nemrég a The Ben Shapiro Show-ban. Morgan szerint ha Amerikában újságíróként híres és sikeres akar lenni az ember, akkor ahhoz az kell, hogy liberális, Trump-gyűlölő újságíró legyen. Példaként Morgan a CNN-t hozta fel példának, mert szerinte a csatorna annyira partizán lett, hogy az ott dolgozók már a saját jövőjüket is veszélyeztetik azzal, hogy elszakadtak a pártatlanságtól. Morgan kitért a liberális hisztériakeltésre is, ami szerinte nem hatékony fegyver Donald Trump ellen, viszont a haladó oldalt fasisztának nevezte, amiért nem tűrnek meg más véleményt a sajátjukon kívül.
Kifejtette: azzal semmi baj nincs, ha valaki bevallottan jobbról vagy balról közelít meg egy adott témát, de szerinte a közösségi média segítségével az egész annyira szélsőségessé vált, mintha kétezer évet visszamentünk volna az időben abba a korba, amikor primitív törzsek harcoltak egymással.
Egészséges, ha valaki mindkét oldalt nézi; az az egészségtelen, ha valaki csak az egyik véleményre kíváncsi
– közölte. Szerinte hiába nevezi magát liberálisnak az, aki nem fogadja el, hogy mások más nézőpontból látják a világot. Morgan kitér az egyetemekre is, amelyek szerinte azért vannak, hogy az ember találkozzon olyanokkal, akiknek más a véleménye, ahol megtanulhat kiállni a saját világképe mellett. Szomorúnak találja, hogy most már nem ez a helyzet, hiszen a felsőoktatási intézményekben már nem tűrnek meg semmit a liberális véleményeken kívül.
Trump kiváló marketing-szakember
Természetesen Donald Trumpról is szó volt (aki Morgan személyes jó barátja). Az újságíró szerint az is egy érdekes jelenség, hogy az amerikai elnök egy gombnyomással képes a közösségi médián keresztül megváltoztatni a híreket, rossz ötletnek tartja viszont azt, hogy a haladó oldalon kizárólag az elnök ócsárolásával foglalkoznak. Hozzátette, hogy ez Hillary Clintonnak sem működött, ami abból is látszik, hogy ezzel a stratégiával nem sikerült legyőznie Trumpot; szerinte ez csak úgy történhet meg, hogy az ellenfele a „saját játékát játssza”, nem pedig azt, amit az elnök szeretne játszani. Trump kapcsán Morgan egy hazai terepről ismerős baloldali példát is felhozott: kifejtette, hogy miközben a demokraták sikoltoznak, hisztériáznak és a földön fetrengenek, addig az elnök eredményeket mutat fel, és valójában soha nem hagyta abba a kampányolást, ami azért tud sikeres lenni, mert Trump egy kiváló marketing-szakember. A politikailag korrekt kultúrából kiábrándult emberek szerinte egyébként az „erős személyiségek” felé fordulnak, így lett Donald Trump az Egyesült Államok elnöke.
Liberális fasizmus
Morgan kikelt a „snowflake culture”, azaz „hópehely-kultúra” néven közismert újbaloldali túlérzékenység és az áldozat-mentalitás ellen, és megjegyezte: a hírességek múltjában turkáló liberális erénykommandónak köszönhető, hogy egyre nehezebb az Oscar- vagy az Emmy-gálára műsorvezetőt találni. Morgan a liberálisokkal kapcsolatban egy elég komoly kijelentést is elejtett: úgy véli, azzal, hogy meg akarják mondani az embereknek, hogyan éljenek, és azzal fenyegetnek, hogy az ennek ellenszegülők hírnevét tönkreteszik, „egyfajta fasizmus”.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS