A Momentum, a DK és persze az országos MSZP habzó szájjal esett neki az MSZP két helyi képviselőjének, amiért a budafoki képviselőtestületben nem úgy történtek a dolgok, ahogy ők azt a nagy ellenzéki összeborulás során a körúton belülről parancsba adták. Egyként estek neki Dankóné Hegedűs Jolán és Daróczi Károly szocialista képviselőknek, mert azok megszavazták a fideszes polgármester előterjesztését.
Budafokon az az érdekes helyzet állt elő, hogy polgármesterként az önkormányzati választást Karsay Ferenc, a Fidesz politikusa nyerte, a testületben viszont az ellenzéki pártok képviselői kerültek többségbe. Ezért aztán úgy képzelték a dolgot, hogy az önkormányzati munka is teljes ellenzéki irányítással történik majd. A bizottságokban is a testület összetételének aránya szerint osztották volna a helyeket: bizottságonként két ellenzéki képviselőt az egy fideszes mellé, továbbá két ellenzéki alpolgármester akartak. És persze le is osztották egymás között előre a pozíciókat. Egy DK-snak, Perlaki Zoltánnak és egy momentumosnak, Kerekes Gábornak is alpolgármesterséget szántak. Abból lett a botrány az ellenzéki térfélen, hogy Karsay Ferenc polgármester nem hajolt meg az ellenzék diktátuma előtt, hanem sikerült testületi többséget állítani a saját elképzelései mögé. Így történhetett, hogy két MSZP-s képviselő is megszavazta a javasolt napirendet és több további polgármesteri előterjesztést is.
Megjegyzendő, hogy az ellenzéki pártok helyi koalíciói, ahogy nem tudnak az erő pozíciójából cselekedni, azonnal az arányos és méltányos pozícióelosztásról kezdenek hadoválni, de amikor megtehetik, a lehető legméltánytalanabbul és legocsmányabbul fosztják meg a képviselet lehetőségétől a helyi ellenzéket, a jobboldalt, ahogy tették ezt például a Fővárosi Közgyűlésben is.
Ez aztán a Momentumnál és a DK-nál is kiverte a biztosítékot, az MSZP országos szintről pedig a mandátum visszaadására és a pártból való kilépésre szólította fel az összellenzéki szövetségből kihátráló renitenst.
Budafokon ellenzéki többségű testület alakult a választásokat követően, azonban fideszes polgármester irányítja a kerületet. A mai napon a Fidesz és az MSZP szavazataival kinevezték alpolgármesterré Dankóné Hegedűs Jolánt, az MSZP kerületi elnökét. A DK, a Momentum és a Jobbik képviselői nem vettek részt a szavazáson, mert az az ellenzéki pártok előzetes megállapodásával ellentétes volt. A Demokratikus Koalíció szerint ez a lépés a Fidesszel szemben álló ellenzéki közösség cserbenhagyása
– írja a DK a közleményében.
A Magyar Szocialista Párt számára teljes mértékben elfogadhatatlan, hogy a 22. kerületi ellenzéki többségű önkormányzati testületben az MSZP két képviselője – az ellenzéki megállapodással ellentétben – az alakuló ülésen a Fidesszel és szatellitszervezeteivel szavazott. Ezt követően a szocialisták helyi elnöke, Dankóné Hegedűs Jolán alpolgármesteri tisztséget vállalt a Fidesz-KDNP által támogatott polgármester mellett, a másik képviselő pedig egy bizottságot elnökölhet. Dankóné és képviselőtársa annak ellenére vállalták a megbízatást, hogy ezzel szembementek a Szocialista Párt érdekeivel és a párt által vállalt értékekkel. Döntésükről nem tájékoztatták sem az MSZP budapesti, sem pedig az országos elnökséget. A Magyar Szocialista Párt felszólítja Dankóné Hegedűs Jolánt és képviselőtársát, hogy azonnali hatállyal adják vissza a mandátumukat és lépjenek ki a szocialista pártból
– reagált az MSZP az eseményekre.
Fotó: MTI/Mónus Márton
Facebook
Twitter
YouTube
RSS