baloldali menekülés
A magyar nép 2010-ben megtanulta használni a demokráciát és többet nem hagyja magát megvezetni – Kosik Kristóf a Karanténvlogban
Hiába a nagy fogadkozások, a baloldal egyre mélyebbre süllyed a saját mocsarában, továbbra is egymást marják és átkozzák, sőt, Márki-Zay Péter odáig jutott, hogy senki mást nem tesz felelőssé a választási vereségért, csak Orbán Viktort. Ezeket a súlyos eseteket tárgyalta ki péntek este a Karanténvlog, ahol Szabó Gergő és állandó vendégei, Dezse Balázs és Szalai Szilárd most Kosik Kristóf jogásszal beszélték ki a hét legnagyobb ellenzéki lebőgéseit, ezekből pedig ismét volt bőven. Márki-Zay mentális problémái egyre szembeszökőbbek, ez azonban nem állítja meg a "Kapitányt", aki szélbe szórja hagymázas ostobaságait. Természetesen felnő a feladathoz az utóbbi napokban erőteljesen lapító DK is, hiszen Gyurcsány legénysége a félelmetes hergelésen és vérszomjon kívül nem tud mással foglalkozni. A magukat európai magyaroknak nevező csapat seregszemléje a Karanténvlognak különleges pár percet hozott, hiszen olyan nagyságokat állítottak pellengérre a srácok, mint Varju László, Vadai Ágnes, Arató Gergely, László Imre és persze a Gyurcsány-házaspár. A Karantén foglalkozott a volt SZDSZ-es Fodor Gábor kendőzetlen szavaival is, aki köntörfalazás nélkül ráhúzta a vizes lepedőt az ellenzékre. Végül a Jobbik álságos szociális demagógiája került terítékre, hiszen a karlendítős Z. Kárpát Dániel sem nézett magába a választásokat követően, ugyanis megint arról papolt, hogy a magyarok háromnegyede az uniós szegénységi küszöb alatt él. Az ellenzék továbbra is lenézi a magyar embereket, úgy látszik, hogy sosem tanulnak a hibáikból. Márki-Zay rájött a nagy bölcsességre: az ellenzék egyáltalán nem hibás a vereségért, csak Orbán Viktor (Karanténvlog)
Telnek a hetek, a baloldal józansága azonban továbbra sem érkezik meg, ahogy eddig sem sikerült tisztán látniuk az eseményeket. Az újabb nagy bukta megerősítette az elszánt harcosokat, hogy az ostobaságot érdemes tökélyre fejleszteni, ebben pedig szinte mindegyik botrányhős partnernek mutatkozik. A Kapitány sem tud leállni, hiszen most már felmentette az ellenzékieket, akik szerinte nem tehetnek arról, hogy kétharmaddal nyert a Fidesz. Egyetlen bűnös van a rossz eredmény miatt, amelyet a Karantén hűséges nézői egyből kitalálhatnak: hát persze, hogy Orbán Viktor. A vásárhelyi guru eljutott oda, hogy kizárólag Orbán bűne az ellenzéki vereség, így hát erősen aggódunk, hogy az eddig sem túl fényes mentális állapota még nagyobb mélységeket ért el. A Karantén észrevett egy remek fotót is az érthetően lapuló DK közösségi oldalán, ahol büszkén hirdetik, hogy ők az európai magyarok. Mi ezért darabokra szedtük és elemeztük ezt az európai magyar csapatot, ahol a mutyis Ráczné, a több balhéban is érintett Varju Laci, a kereszténygyűlölő Vadai Ágnes, a kórházbezáró László Imre és persze sokak mellett a Gyurcsány-házaspár a főszereplő. A volt SZDSZ-es Fodor Gábor is keményen nekiment az ellenzéki összeborulásnak, tőle is idézünk a mai matinéban, és ugyan sok mindenben nem értünk egyet az SZDSZ egykori üdvöskéjével, ő időben leszállt a süllyedő hajóról és most sarkosan meg is mondja a véleményét. A Jobbik önfelszámolása láthatóan utolsó fázisához érkezett, azonban ahogyan a 1945-ben a berlini bunkerben sem vették észre a valóságot, úgy napjainkban a karlendítő Z. Kárpát Dániel is hasonló szintet képvisel, ezt pedig a Karantén nem hagyhatta szó nélkül. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!