Pesti Srácok

A magyar nép 2010-ben megtanulta használni a demokráciát és többet nem hagyja magát megvezetni – Kosik Kristóf a Karanténvlogban

Hiába a nagy fogadkozások, a baloldal egyre mélyebbre süllyed a saját mocsarában, továbbra is egymást marják és átkozzák, sőt, Márki-Zay Péter odáig jutott, hogy senki mást nem tesz felelőssé a választási vereségért, csak Orbán Viktort. Ezeket a súlyos eseteket tárgyalta ki péntek este a Karanténvlog, ahol Szabó Gergő és állandó vendégei, Dezse Balázs és Szalai Szilárd most Kosik Kristóf jogásszal beszélték ki a hét legnagyobb ellenzéki lebőgéseit, ezekből pedig ismét volt bőven. Márki-Zay mentális problémái egyre szembeszökőbbek, ez azonban nem állítja meg a "Kapitányt", aki szélbe szórja hagymázas ostobaságait. Természetesen felnő a feladathoz az utóbbi napokban erőteljesen lapító DK is, hiszen Gyurcsány legénysége a félelmetes hergelésen és vérszomjon kívül nem tud mással foglalkozni. A magukat európai magyaroknak nevező csapat seregszemléje a Karanténvlognak különleges pár percet hozott, hiszen olyan nagyságokat állítottak pellengérre a srácok, mint Varju László, Vadai Ágnes, Arató Gergely, László Imre és persze a Gyurcsány-házaspár. A Karantén foglalkozott a volt SZDSZ-es Fodor Gábor kendőzetlen szavaival is, aki köntörfalazás nélkül ráhúzta a vizes lepedőt az ellenzékre. Végül a Jobbik álságos szociális demagógiája került terítékre, hiszen a karlendítős Z. Kárpát Dániel sem nézett magába a választásokat követően, ugyanis megint arról papolt, hogy a magyarok háromnegyede az uniós szegénységi küszöb alatt él. Az ellenzék továbbra is lenézi a magyar embereket, úgy látszik, hogy sosem tanulnak a hibáikból.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!