Pesti Srácok

béketárgyalás

Így lesz vége? A követelőző Zelenszkij nagy pofont kapott Donald Trumptól | Karantén kibeszélő

Karanténvlog 2025 február 20.
Nagyon sokáig kellett várni arra, hogy esély nyíljon a békére az orosz-ukrán háborúban, de úgy tűnik, eljöhet a pillanat. Ehhez nem az Európai Unió kellett, hiszen Brüsszel tehetetlen, hibás és öngyilkos politikája csak tovább mélyítette a konfliktust, miközben értelmetlenül haltak meg százezrek. A nyugat-európai elit azonban most sem akar szabadulni a háborútól, miközben Ukrajnában már alig maradt épkézláb férfi, akit a húsdarálóba küldhetne a diktatórikus vezetés. A Karantén kibeszélő felvételekor még csupán a Trump-Putyin telefonbeszélgetésen voltunk túl, azonban ez a tárgyalás már sok mindent előrevetített, amivel két nappal később már találkoztunk. Zelenszkij Bident ugyan át tudta verni, Donald Trumppal szemben azonban esélye sincs. Ami azonban rendkívül fontos, az orosz-amerikai tárgyalások közelebb hozhatják a békét egy olyan háború lezárására, amelynek kirobbanni sem lett volna szabad. A műsor végén a témához kapcsolódóan Ács Dániel, 444-es "újságíró" hazaáruló mondataival is foglalkozunk, hiszen Ács szerint Magyarország megszégyenült, Ukrajna pedig megdicsőült az orosz-ukrán háború folyamán. Nyugodtan mondjátok el a véleményeteket kommentben és ne felejtsétek, Ács Dánielék biztos nem kaptak egy forintot sem a USAID program keretein belül.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!