Koronavírus: az indiai mutáns negyven százalékkal fertőzőbb, mint a britPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 június 7. Az új típusú koronavírus először Indiában azonosított, Delta néven nyilvántartott változata az eddigi variánsoknál hozzávetőleg negyven százalékkal könnyebben terjed, de megjelenését nem követte a kórházi kezelést igénylő súlyos megbetegedések számának emelkedése – mondta vasárnap Matt Hancock, a brit egészségügyi miniszter.
Merkel szerint új járvány kezdődött, amely erőszakosabb, fertőzőképesebb és halálosabb, mint az előzőPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 március 25. Új járvány kezdődött Németországban az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) úgynevezett brit mutációjának szétterjedésével, ezért védekezni is másként kell – mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön, a szövetségi parlamentben.
Merkely Béla: Az új vírusmutációk főleg a fiatalok és a középkorúak között terjednekPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 március 1. A járvány harmadik hullámában cirkuláló vírus súlyos megbetegedéseket okozhat, amelynek hatását az egészségügy is érzi – hívta fel a figyelmet a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Merkely Béla elmondta, a Covid-ellátó részlegek és az intenzív osztályok telítődnek, a lélegeztetőgépen lévő betegek száma is folyamatosan nő, amelyet a több új vírusmutáció megjelenése okozhat.
Szlávik János: a brit koronavírus-mutáns miatt hatszor annyian vannak most lélegeztetőgépen, mint egy hetePPestiSrácok.hu Forró drót 2021 február 28. Folyamatosan romlik a helyzet a magyar kórházakban, ismét egyre több a súlyos megbetegedés. Szlávik János vasárnap az ATV stúdiójában elmondta: pár nap alatt meghatszorozódott a lélegeztetőgépre kerültek száma. A brit vírus-mutáció családokat tarol le, a súlyos betegek pedig egyre fiatalabbak, már ötven év körüliek. Háromszor többen vannak most koronavírus miatt kórházban, mint egy hete.
Kutatások szerint a koronavírus-mutációk elleni vakcinafejlesztésekre akár pár hónap is elég lehetPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 február 19. A vakcinakutatások már a vírusmutációkra koncentrálnak, és egy új mutáció elleni vakcinafejlesztés akár 2–3 hónap alatt is megtörténhet – mondta Rusvai Miklós víruskutató pénteken, a Kossuth Rádió reggeli műsorában. Hozzátette: a koronavírus genetikai anyaga harmincezer kódból áll, és sok mutációnál csak egy információ változik.
Putyin elrendelte az orosz vakcinák új vírusváltozatokkal szembeni hatékonyságának ellenőrzésétPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 február 15. Vlagyimir Putyin elnök utasította az orosz kormányt, hogy vizsgáltassa meg a Covid-19 ellen kifejlesztett orosz vakcináknak a koronavírus új változataival szembeni hatékonyságát. A felülvizsgálatnak ki kell terjednie arra is, hogy az oltóanyagokkal kapcsolatban szükség-e van-e további kutatásokra és a bejegyzési okmány módosítására. Az erről szóló jelentést az elnöknek március 15-ig kell elkészíteni, majd félévente revíziót kell végezni.
NNK: A vakcinafejlesztés szempontjából fontos lehet a brit vírusmutáció vizsgálataPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 január 25. A vakcinafejlesztés szempontjából fontos lehet a brit vírusmutáció vizsgálata a Nemzeti Népegészségügyi Központban (NNK) – mondta a kutatás laborvezetője hétfőn az M1 aktuális csatornán. Kis Zoltán virológus hozzátette, a mutáns vírust már izolálták, most a felszaporításán dolgoznak.
Merkel szerint újabb járványhullámmal fenyeget a brit vírusváltozatPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 január 21. Újabb, az eddigieknél sokkal pusztítóbb járványhullámmal fenyeget az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) B.1.1.7 jelzésű, brit változata Németországban – mondta Angela Merkel német kancellár csütörtökön, Berlinben. A kancellár hangsúlyozta, hogy az először Nagy-Britanniában azonosított mutáció már megjelent Németországban, és nem lehet eltüntetni, ezért csak védekezni lehet ellene.