budai kultúra
A szélsőbaloldali balhékirály, Tordai Bence hivatkozik budai kultúrára, és szerinte tisztességtelen, aki a Fideszre szavaz – Láng Zsolt a Karanténvlogban
Már csak egyet kell aludni és itt van április 3-a, nyakunkon az országgyűlési választások, ahol két nagyon különböző jövőkép közül választhatnak a magyar emberek. Dönthetnek a biztonság, béke és a folytatás mellett, valamint a saját magukkal is hadakozó, vízió nélküli, Gyurcsány vezette baloldal mellett, akik 2010 előtt már megmutatták, hogy mire képesek, ha kezükbe kerül az irányítás. Évek munkája kellett Gyurcsányék mocskának eltakarításához, ezért április 3-án a tét valóban óriási. A Karanténvlogban Szabó Gergő és állandó vendégei, Dezse Balázs és Szalai Szilárd természetesen a választások tétjéről beszélt a legtöbbet, ebben pedig kitűnő partner volt a péntek esti vendég, Láng Zsolt, a Fidesz budapesti elnöke és a Fővárosi Közgyűlés Fidesz-frakciójának vezetője. A baloldal bűnei és hibái több műsort is megtöltöttek volna, de a srácok megemlékeztek Karácsony Gergely 2018. április 8-i sajtótájékoztatójáról, amikor a négy évvel ezelőtti országgyűlési választások napján Áder Jánost fenyegette, hogy neki adja át a hatalmat és a magas részvétel biztos az ellenzéknek kedvez. Ennek végül csúnya bukta lett a vége, de Karácsonynak és a baloldalnak ez sem számított, hiszen szégyenérzet nélkül folytatták a következő négy évben is. Jó példa erre Tordai Bence, a szélsőbaloldali Párbeszéd egyik vezetője, aki beleszállt a budai fideszesekbe, magát nevezve igazi budainak és kulturált embernek, miközben botránypolitizálásból él, és agresszív módon viselkedik mindenkivel, aki az útjába kerül. Végül a magát függetlennek nevező színészszakma is szóba került, hiszen magyargyalázó performanszokkal került reflektorfénybe Lengyel Tamás is, aki Orbanistanos pólóban űzött gúnyt a magyar himnuszból és a jobboldali emberekből. Nézzétek most is a Karantént és április 3-án, vasárnap el ne felejtsetek szavazni menni! Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!