Pesti Srácok

A szélsőbaloldali balhékirály, Tordai Bence hivatkozik budai kultúrára, és szerinte tisztességtelen, aki a Fideszre szavaz – Láng Zsolt a Karanténvlogban

Már csak egyet kell aludni és itt van április 3-a, nyakunkon az országgyűlési választások, ahol két nagyon különböző jövőkép közül választhatnak a magyar emberek. Dönthetnek a biztonság, béke és a folytatás mellett, valamint a saját magukkal is hadakozó, vízió nélküli, Gyurcsány vezette baloldal mellett, akik 2010 előtt már megmutatták, hogy mire képesek, ha kezükbe kerül az irányítás. Évek munkája kellett Gyurcsányék mocskának eltakarításához, ezért április 3-án a tét valóban óriási. A Karanténvlogban Szabó Gergő és állandó vendégei, Dezse Balázs és Szalai Szilárd természetesen a választások tétjéről beszélt a legtöbbet, ebben pedig kitűnő partner volt a péntek esti vendég, Láng Zsolt, a Fidesz budapesti elnöke és a Fővárosi Közgyűlés Fidesz-frakciójának vezetője. A baloldal bűnei és hibái több műsort is megtöltöttek volna, de a srácok megemlékeztek Karácsony Gergely 2018. április 8-i sajtótájékoztatójáról, amikor a négy évvel ezelőtti országgyűlési választások napján Áder Jánost fenyegette, hogy neki adja át a hatalmat és a magas részvétel biztos az ellenzéknek kedvez. Ennek végül csúnya bukta lett a vége, de Karácsonynak és a baloldalnak ez sem számított, hiszen szégyenérzet nélkül folytatták a következő négy évben is. Jó példa erre Tordai Bence, a szélsőbaloldali Párbeszéd egyik vezetője, aki beleszállt a budai fideszesekbe, magát nevezve igazi budainak és kulturált embernek, miközben botránypolitizálásból él, és agresszív módon viselkedik mindenkivel, aki az útjába kerül. Végül a magát függetlennek nevező színészszakma is szóba került, hiszen magyargyalázó performanszokkal került reflektorfénybe Lengyel Tamás is, aki Orbanistanos pólóban űzött gúnyt a magyar himnuszból és a jobboldali emberekből. Nézzétek most is a Karantént és április 3-án, vasárnap el ne felejtsetek szavazni menni!

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.