Pesti Srácok

budapest-bérlet

Bajban Budapest baloldali vezetése, rettegve menekültek a Vig Mórtól érkező milliárdokat firtató kérdések elől a képviselők – Fővárosi Közgyűlés

Magyar ugar 2024 január 31.
Vegytiszta kommunizmus zajlik a budapesti Városházán, de ezt már évek óta tudjuk. Most azonban újabb lépcsőt építettek a mélység felé Karácsony Gergelyék, ugyanis már a beengedés sem zajlott zökkenőmentesen, gyermekkoromban a nyolcvanas évek magyar-szovjet határállomásán lehetett hasonló csuklóztatásokat tapasztalni, de ez még csak a felvezetés volt a mai Fővárosi Közgyűlés nyalánkságai előtt. A Lánchíd körüli botrány láthatóan elképesztően kellemetlen a baloldal számára, hiszen Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes is zavarba jött. A főpolgármester-helyettes mindig készségesen válaszol az újságírók kérdéseire, most sem zárkózott el, azonban most a védhetetlen ügyek őt is komoly fejtörés elé állították, ami megmutatkozott a reakcióin és feltűnő terelési technikáján. Miután az ukrán-magyar külügyminiszteri találkozót követően Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter elmondta, hogy sem Orbán Viktort, sem Szijjártó Pétert nem tartja oroszbarátnak, kíváncsiak voltunk, hogy a baloldali politikusok ezt követően hogyan fogják bizonygatni, hogy a jelenlegi kormány Putyin utolsó csatlósa. Ez a kérdés azonban teljesen befagyasztotta a baloldali képviselőket, pedig rendkívül tanulságos lett volna megtudni, hogy ezt a huszárvágást milyen taktikával tudják áthidalni. Vélhetően még nem kapták meg a nemzetközi főhadiszállásról az ukázt erre a nehéz kérdésre, így csupán a kínos meneküléssel kápráztattak el bennünket. A közgyűlésen nagy vitát váltott ki a Budapest-bérletek ügye, hiszen a megállapodás a budapestieket segíti, Karácsony Gergely volt olyan arcátlan, hogy a kormány segítő kezét a saját sikerének könyvelte el. Csodálkozunk? Már régen nem.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!