Pesti Srácok

budapest fejlesztési központ

Vitézy Dávid új, rendkívüli tömegközlekedési menetrend bevezetését javasolja Budapesten a járvány idejére

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 április 2.
A koronavírus-járvány miatt bevezetett kijárási korlátozások idején kialakult utazási szokásokhoz igazodó, a dolgozók igényeit kiszolgáló új, rendkívüli tömegközlekedési menetrend azonnali bevezetését javasolja Budapesten, egy intézkedéscsomag keretében Vitézy Dávid. A Budapest Fejlesztési Központ (BFK) vezérigazgatója a Facebook-oldalán csütörtökön tette közzé a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezetőjének írt levelét, amelyben egy hatpontos intézkedéscsomag bevezetését javasolja, amely szerint az új menetrendnek az egészségügyben, kiskereskedelemben, ipari üzemekben, logisztikában, rendfenntartásban, házhozszállításban, közszolgáltatások működésében dolgozók igényeihez kell igazodnia. Világjárvány idején nem lehet a polgárokkal kísérletezni. Félő, hogy a tegnapi és mai zsúfoltságok miatt jelentősen meg fog ugrani a megbetegedések száma, hisz hiába próbálnak megfelelő távolságot tartani az utasok egymástól, a ritkán közlekedő, ezért tömöttebb járműveken erre nincs lehetőségük – írta csütörtöki Facebook-bejegyzésében Újpest volt polgármestere, aki jelenleg a BKK igazgatóságának a tagja. A PestiSrácok.hu-nak nyilatkozva Wintermantel Zsolt úgy vélekedett, Karácsony Gergely a mostani vészhelyzetben úgy viselkedik, mint egykor Demszky Gábor, aki úgy próbálta kijavítani a kátyúkat a fővárosban, hogy azt javasolta a közlekedőknek: dudáljanak, ha meglátnak egy-egy gödröt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!