Pesti Srácok

bús balázs

Az igazi vörös logika: szavakban zöldítenek, a valóságban pusztítják a környezetet és csak a pénz számít

Vezércikk 2021 december 8.
Környezetünk védelme nemcsak fontos, elengedhetetlen is, azonban a jelenlegi baloldal számára csupán egy üres kampányszlogen, amely kimerül abban, hogy mobilerdővel furikáznak, klímavészhelyzetet hirdetnek, miközben értelmetlen lezárásokkal növelik a gépkocsiforgalmat és légszennyezettséget a fővárosban, ráadásul fogalmuk sincs arról, hogy mit jelent a valódi zöldpolitika. Ahogy ezt már többször is rögzítettük, a nemzetközi és a magyar baloldal kívülről zöld, belülről vörös, és amit most kínálnak, ugyanolyan üres és semmitmondó, mint az eddigi teljesítményük, sőt annál veszélyesebb. A teljes kiüresedés és a komcsi mantrák életidegensége már egyre kevesebb embert érdekelt a közelmúltban, halódott az eszme, de ekkor jött a ZÖLD jelige, a megmentő szlogen, amelyet már rövid idő alatt kezdenek leharcolni és elhasználni, teljesen kiüresíteni. Hogy mit jelent akkor a baloldalnak a zöldpolitika? Azt igen jól megmutatja a Mocsárosdűlő esete Óbudán, ahol a volt MSZP-s, jelenleg DK-s polgármester, Kiss László az Anonymus-felvételek alapján gondolkodás nélkül feláldozta a hatalmas zöldterületet egy kis pénz érdekében. A folyamatos csúsztatások, kerületrombolás nagymestere vélhetően most is tagadni fog, mi azonban már ismerjük a túléléséért küzdő zöld vörös hadsereg trükkjeit és nem hiszünk nekik. Ezek az emberek nemcsak tehetetlenek a környezetvédelem ügyében, hanem károsak is a bolygónkra.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!