Pesti Srácok

dévai szent ferenc alapítvány

"Csak az a barna ruhás barát emelt fel magasba" – Egymás után állnak ki Csaba testvér mellett gyermekei

Magyar ugar 2023 május 19.
Elárasztották a Facebookot azok az üzenetek, posztok, amelyekben Böjte Csaba által felnevelt, ma már fiatal felnőttek állnak ki a szerzetes és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetőjeként végzett gyermekvédelmi missziója mellett. Böjte atyát, mint ismert, egyfajta támadáscunami éri azóta, hogy kiderült: két, az alapítvány által fenntartott gyermekotthonban tíz éven át abuzált fiúkat egy nevelő, akit ezért a közelmúltban jogerősen 28 év fegyházbüntetésre ítélt a román bíróság. Bár külön büntetőeljárást folytattak le a hatóságok Erdélyben azért, hogy tisztázzák, lehetnek-e további felelősök, akik esetleg tudtak a dolgokról és nem tették a jelzőrendszerben törvényileg előírt kötelezettségüket, és a nyomozást végül bűncselekmény hiányában megszüntették, a kedélyek nem nyugodtak le. Azóta újabb vádakkal illették az erdélyi gyermekotthonokat és személyesen Böjte Csabát is. Az atya közösségi oldalán a támadásokra reagálva azt írta, hogy maga a Dévai Szent Ferenc Alapítvány és ők is áldozatok ebben a szörnyű ügyben. "Ez az ember a mi gyerekeinket bántotta és ezáltal minket is bántott, akik az erdélyi magyar gyermekvédelemnek a munkáját felvállaltuk!" – fogalmazott Csaba testvér. Hozzátette, hogy a viharban is a helyükön vannak és teszik a dolgukat, mert "a szorzótáblát és a többi tennivalót nem viszi el a vihar". Közben tömegével szólalnak meg a Böjte atya által, otthonaiban felnevelkedett fiatalok, akik teljes mellszélességgel állnak – ahogy fogalmaznak – "édesapjuk" mögött. Egy fiatal, ma már boldog családos férfi például azt idézi fel és veti a Böjte atyát támadók szemére, hogy amikor tíz évesen az utcán kóborolt, vasat lopott és koldult, hogy enni tudjon, a mostani bírálók sehol sem voltak – őt csak az a barna csuhás barát emelte fel a magasba.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!