Pesti Srácok

dunaújváros

Fekete-Győr András: Nincs bevándorlásprobléma, kivándorlásgond van - (PS-videó!)

Jurák Kata Magyar ugar 2019 április 18.
Fekete-Győr András szerint legalább másfél éve nincs migránsveszély, így nem a bevándorlás az igazi probléma, hanem a kivándorlás, azt kell megállítani. A Momentum elnöke portálunknak azt mondta: nem hisz abban, hogy különböző adócsökkentésekkel és egyéb intézkedésekkel ma "gyereket lehetne venni" hazánkban, a kormány családvédelmi akciótervét pedig már jóval korábban meg kellett volna hirdetni. Szerinte akkor vállalnak gyermeket az emberek, ha már nem azt látják az emberek, hogy a gyerekek meghalnak a kórházakban és jól fizető állásokkal rendelkeznek (? - PS) - ezek a feltételek viszont ma nem állnak fent. Fekete-Győr András minderről Dunaújvárosban beszélt, ahol csütörtökön a helyi aktivisták aláírásgyűjtő akciójában vett részt az európai parlamenti választásokra. Véleménye szerint a Momentum már országos párttá nőtte ki magát, és legalább két mandátumot szereznek majd a májusi választásokon. A párt elnökét arról is kérdeztük, mi a véleménye arról, hogy magas beosztású EP-képviselők kétes hírű cégek fizetett lobbistáiként tevékenykednek, így Guy Verhofstadt és Cecilia Wikström, továbbá arra is kíváncsiak voltunk, miért kellett Nagy Tibor Facebook-posztját törölni, amiben azt írta, hogy "jogállamban élünk, ahol az ártatlanság vélelme még a politikai ellenfeleinknek is kijár".
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!