Pesti Srácok

felügyelőbizottság

Sunyi kinevezések húsvét alatt Budapesten: a parkolómutyi egyik nagyágyúja felfele bukott és a Nagybani Piac igazgatósági tagja lesz

Magyar ugar 2020 április 18.
A hihetetlenül erényes, tiszta- és erőskezű főpolgármester fél éves regnálása alatt többször tett már tanúbizonyságot arról, hogy kitűnően választja meg a munkáját segítő "szakembereket". Elég csak a havi 30 millió forintot kóstálló, kitűnő adottságokkal rendelkező negyven plusz egy tanácsadóra gondolni, vagy azokra a régi motorosokra, akik a baloldal kifizetőhelyeit kapták meg Karácsony Gergelytől. Tavaly október 13. óta az ellenzéki városvezetés reaktiválta a 2010 előtti szocialista-szabaddemokrata panoptikumot, olyan figurák tűntek fel, akiket sosem szerettünk volna már látni, ám Gyurcsány Ferenc régi emberei helyet kaptak a húsosfazék körül és engedélyt is kaptak arra, hogy praclijukat mélyen belemárthassák a korábbi városvezetés által főzött javakba. Draskovics Tibor és Havas Szófia megjelenésén kívül felháborító döntés volt, hogy a Rác fürdő felügyelőbizottságának elnöki tisztére azt a Rusznák Imrét jelölték, aki az utóbbi másfél évtized parkolási ügyeinek egyik fajsúlyos szereplője volt, emberei jó része most is börtönben van, vagy bíróság előtt áll, százmilliós vesztegetések és sikkasztás szárad a lelkükön. Portálunk részletes összeállítást készített a "Pióca" becenéven emlegetett egykori KISZ-titkár ügyeiről, akit a nyuszi, Karácsony kezei által most új ajándékkal örvendeztetett meg az ünnepek alatt. Rusznák ugyanis felfele bukott, a Rác fürdő éléről a Nagybani Piac igazgatósági tagjává választják a parkolási mutyik emblematikus figuráját, aki nem mellesleg 2011 óta Gyurcsány Ferenc karavánjához csatlakozott. Kecskére a káposztát? Miért ne?
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!