Pesti Srácok

fidesz-kongresszus

Orbán Viktor: Nem vagyunk többé hajlandóak európai pénzből finanszírozni a velünk ellenséges Soros-féle álcivil szervezetek garmadáját (Galériával!)

Csibra Tibor Forró drót 2019 szeptember 29.
Semmilyen körülmények között nem támogatja a magyar kormány azokat a balliberális köröket, amelyek eddig is azt bizonyították, hogy minden tekintetben Magyarország érdekei ellen cselekszenek, és aktívan próbálják meg idegen zsoldban befolyásolni a hazai belpolitikai folyamatokat – jelentette ki Orbán Viktor vasárnap a Fidesz kongresszusán, amelyen ismét a párt elnökévé választották. A miniszterelnök beszédében felhívta a figyelmet arra a veszélyre, hogy Gyurcsányból kettő lett: egy itthon, egy pedig Brüsszelben támadja folyamatosan országunkat, amit a közelgő önkormányzati választások kampányfinisében semmiképpen nem szabad figyelmen kívül hagyni. Hazánkban lehetővé vált a második, immár nemzeti rendszerváltás is, amely miatt még sok támadás fogja érni Magyarországot az Európai Unióban, de a magyar kormány elkötelezetten, ugyanakkor tisztelettel veri vissza ezeket. A kormányfő Európa jövőjéről azt mondta, hogy a kelet-európai országokra egy rendkívül sikeres évtized köszönt be, amely meghatározó és megkerülhetetlen tényezővé teszi ezeket az együttműködő államokat. Orbán Viktor felhívta a figyelmet, hogy a kormány előtt álló fontos feladatok közül kettő kiemelten szerepel a kabinet programjában: az egyik a szegénység teljes felszámolása, a másik a cigányság teljes integrációja. A miniszterelnök óva intett az elkényelmesedéstől: mint mondta, mindenkinek el kell mennie szavazni október 13-án, mert ezzel is megakadályozhatjuk az olyan törekvéseket, hogy a bevándorláspárti erők migránsokat telepítsenek magyar településekre.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!