fővárosi főügyészség
Nincs újabb kiskapu az ügyvédi kamarának, a fővárosi főügyész személyesen tájékoztatta őket Czeglédy újabb gyanúsításáról
Ibolya Tibor fővárosi főügyész az ügyvédi törvény előírásai szerint tájékoztatta a Vas Megyei Ügyvédi Kamarát Czeglédy Csaba újabb gyanúsításáról – tudta meg a PestiSrácok.hu Budai Gyulától, akinek írásbeli kérdésére válaszolt a főügyész. A Fidesz országgyűlési képviselője a múlt héten fordult a Vas Megyei Ügyvédi Kamara elnökéhez, és kérte, hogy folytassanak le újabb fegyelmi eljárást Czeglédyvel szemben, a szombathelyi ügyvédet ugyanis azt követően, hogy felfüggesztették kamarai tagságát költségvetési csalás miatti vád alá helyezése miatt, újabb bűncselekményekkel gyanúsították meg. Tóth László azt felelte Budainak, hogy nem tudnak intézkedni, hivatalosan ugyanis a gyanúsításról őket senki sem tájékoztatta.Azonosította a nyomozóhatóság az „ördög ügyvédjét”
Azonosította a nyomozóhatóság az „ördög ügyvédjét” – derült ki a fővárosi főügyész keddi közleményéből. Ibolya Tibor közölte, hogy a jogász végzettségű személyt már nem bűnsegédlettel, hanem a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítják. A főügyész nem nevezte meg az ügy gyanúsítottját, július 12-én Budai Gyula fideszes országgyűlési képviselő azonban azt mondta, hogy az ügyben Czeglédy Csaba ügyvéd, szombathelyi független önkormányzati képviselő – a Demokratikus Koalíció jelöltje a helyi ellenzéki előválasztáson – gyanúsított.A kocsijával együtt akarta magyar felesége új párját felrobbantani egy dán férfi
Egy 49 éves férfi házilag készített csőbombát, amit felhelyezett a másik férfi gépjárművére azért, hogy megölje felesége új párját – áll a Fővárosi Főügyészség közleményében. A vádirat szerint a vádlott – egy 49 éves külföldi állampolgárságú férfi (információink szerint egy dán állampolgárról van szó) – a 2010-es évek elejétől él Magyarországon, és többnyire külföldön, villanyszerelői szakmában dolgozott.Vádat emeltek egy kábítószer-kereskedő csoport ellen
Vádat emeltek egy kábítószer-kereskedő csoport, köztük egy család ellen, amely maga is termesztett kannabiszt – közölte a fővárosi főügyész csütörtökön.Bíróság elé áll az a férfi, aki többször megütött egy szurkolót a magyar–portugál Eb-meccs alatt (Videó)
A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a férfit, aki a magyar–portugál Eb-mérkőzés előtt megütött egy másik szurkolót. A bántalmazást egy biztonsági kamera is rögzítette; ennek felvételét a Magyarország Ügyészsége Facebook-oldalon lehet megtekinteni.Vádat emeltek a Fradi volt focistájának halálát okozó taxisofőr ellen
2020. február 4-én az esti órákban két autó ütközött össze Budapest XIX. kerületében, a Ferihegyi repülőtérre vezető úton. Az ütközés következtében az egyik kocsi felborult, egy férfi pedig a helyszínen életét vesztette. Később kiderült, hogy a baleset halálos áldozata egy magyar futballista, Halgas Tibor volt, aki korábban a Ferencváros, a Pápa, a Diósgyőr, a Soroksár, a BKV Előre, a Cegléd, a Kazincbarcika és az RKSK csapatában is játszott.A rendőrség vádemelési javaslattal adta át az ügyészségnek Az Ördög Ügyvédje-ügyet
Vádemelési javaslattal adta át a rendőrség az ügyészségnek az úgynevezett Az Ördög Ügyvédje-ügyet az Origo információi szerint. Az ügyben Czeglédy Csaba, Gyurcsányék ügyvédje is érintett.Ibolya Tibor: amíg én vagyok a fővárosi főügyész, soha nem fordulhat elő olyan az igazságszolgáltatásban, mint 2006 őszén
Mindennek a végét jelenti, ha valaki kétharmados többség híján alaptörvényt akar módosítani vagy újat alkotni – mondta a Mandinernek adott interjújában Ibolya Tibor. A most kilenc éve hivatalában lévő főügyész beszélt a Polt Péterrel szembeni karaktergyilkosságról, az ügyészségnek szánt fenyegetőzésekről, politikai támadásokról, valamint az ellenzék által belengetett Korrupcióellenes Ügyészség létrehozásáról, illetve az elmúlt csaknem egy évtized eredményeiről is.Valódi drogrehabilitáció helyett csak a kuruzslás megy egy szcientológusokhoz köthető szervezetnél
Kuruzslás vétségének megalapozott gyanúja miatt nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda egy magyarországi nonprofit társasággal szemben, amely szakhatósági engedély nélkül végzett drogelvonást, illetve drogrehabilitációs célt szolgáló egészségügyi szolgáltatást – tudta meg a Mandiner a Fővárosi Főügyészségtől. Eddig a rendőrség tizenhat személyt hallgatott ki gyanúsítottként.Ajánljuk még

















