frakció
Nehezebb lesz álcivilekkel trükközni a parlamenti frakciókban
A frakcióalakítást szabályozó javaslat-csomagot nyújtott be a Fidesz az Országgyűlésnek, amely megakadályozná, hogy függetlenekkel töltsék fel frakcióikat a parlamenti törpepártok. A javaslat arra reagál, hogy az ellenzék az önkormányzati választások során rendre független jelöltekkel trójaifalovazta be magát önkormányzatokba, így várhatóan ezt a taktikát választják majd a 2022-es országgyűlési választásokon is. Ugyanakkor ez a fajta taktikázás erősen sérti a demokratikus alapelveket és a választás tisztaságát; ezt szeretné kiküszöbölni a kormány.Csíny letudva! - Megrovásban részesült Molnár Gyula
Megrovást kapott az MSZP Országos Etikai és Fegyelmi Ügyek Tanácsától Molnár Gyula volt pártelnök - számolt be a döntésről Tóth Bertalan, a szocialista párt elnök-frakcióvezetője. Az ügy ezzel le van zárva - tette hozzá. Ismert, Molnár korábban megállapodott a Liberálisokkal, amelynek értelmében évi 60 millió forinttal támogatták volna Fodorék pártját a szocialisták.Véget ért egy korszak - Dúró Dórával együtt többek kilépnek a Jobbikból
Kilép a Jobbikból Dúró Dóra - a politikus ezt közösségi oldalán jelentette be pénteken délután. A politikus azt közölte, tájékoztatta kilépéséről Szabó Gábor pártigazgatót. Véget ér egy korszak, lezárul egy hosszú időszak, sok bajtársammal együtt kilépek a Jobbikból, mert nincs hova hátráljunk, s vétkesek közt cinkos, aki néma - fogalmaz a képviselő a Facebookon, jelezve, hogy a párt alapító nyilatkozatához hűen "úgy érezzük, erkölcsileg most már a kilépés a helyes döntés".Dúró Dóra: „Kész vagyok visszaadni a mandátumomat”
Méltósággal tudomásul veszem, de megdöbbentett a bajtársaknak hitt frakciótársak konkrétumok nélküli, koncepciós döntése – így reagált Dúró Dóra arra, hogy pártja kedden este kizárta őt a frakcióból. Toroczkai László szerint ezek után nincs értelme a Jobbik egyben tartásáról beszélni, „előre kell nézni”.A Jobbik kizárta Dúró Dórát a frakcióból
A Jobbik vezetőségének bosszúja utolérte Dúró Dórát is, akit az Alfahír elnevezésű portál szerint rövid úton kizártak a frakcióból. Ismert, Toroczkai László az egykori radikális párt hagyományos értékeinek megőrzése érdekében új platformot alapított, a Jobbik vezetése ugyanakkor ezt szabályellenesnek bélyegezte, holott Novák Előd már évekkel ezelőtt alapított hasonló tömörülést. Mivel Dúró Dóra egyedüliként csatlakozott Toroczkai platformjához, a Jobbik rövid úton kitette a szűrét a frakcióból."A szerződés érvénytelen, Bősz Anettnak jó étvágyat" - Hiller kifakadt az ATV stúdiójában, indulatait sem fogta vissza
Sem az MSZP választmányi elnöke, sem a párt vezetői, sem a lemondott elnökség nem tudott arról a Liberálisokkal kötött szerződésről, ami a múlt héten látott napvilágot, és ami gyakorlatilag egy újabb lavinát indított el a baloldalon. Erről beszélt Hiller István az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A szocialisták választmányi elnöke, aki a téma taglalása közben szemmel láthatóan indulatait is alig írta visszatartani, azt is mondta, hogy a Liberálisok pedig maguk kérték a listás helyet, nem ők mondtak le egy csomó mindenről a megállapodásért cserébe.Hiller: Épp csak nem könyörögtek a Liberálisok a listás helyért
Nem használom azt a szót, hogy könyörögtek – nyilatkozta Hiller István az ATV-ben azzal kapcsolatban, hogy a Liberálisok hogyan kaptak végül listás helyet az MSZP-től. A szocialista politikus szerint Bősz Anettnek vissza kellene adnia a mandátumát, a politikusnő független képviselői munkájához pedig annyit fűzött hozzá, „jó étvágyat neki”.Fodor: Megdolgoztunk a mandátumért
Miért kéne visszaadni a mandátumot, amikor megdolgoztunk érte – nyilatkozta Fodor Gábor az TAV-ben, hozzátéve, mindhárom párt jól járt a szövetségkötéssel. A Liberálisok elnöke szerint a 60 millió forint nem is szerepel az MSZP-vel és Párbeszéddel kötött szerződésben ráadásul éppen ők azok, akik múlt heti döntésükkel lemondtak a pénzről.Fegyelmi eljárás indul Molnár Gyula ellen a Liberálisoknak ígért milliók miatt
Molnár Gyula, az MSZP egykori elnöke túllépte hatáskörét a Liberálisokkal, a választás előtt kötött szerződés aláírásával - nyilatkozta Tóth Bertalan az InfoRádióban. Mint hozzátette, az MSZP központi pénzügyi ellenőrző bizottsága és a fegyelmi tanácsa meg fogja tenni a szükséges lépéseket.Ajánljuk még

















