gyermekmentes Övezet
Ezért "szívás" gyereket szülni: a Gyermekmentes Övezet az ablakon kiugrott tizenhét éves fiú halálán gúnyolódik
Vannak rendkívül aljas emberek, akik a névtelenség és arctalanság mögé bújva böfögik fel a keserű epét, saját sérüléseiket, beteg gondolataikat kivetítve a társadalomra, magukhoz csábítva a labilis lelkeket, mint egy szekta. Ilyen a Gyermekmentes Övezet nevű blog és Facebook-csoport is, akik agresszívan hintik az igét, miszerint nem érdemes gyermeket vállalni, mert nemcsak nyűg, de undorító is. Korábban már írtunk erről a gyűlölködő, gyermek- és életellenes konglomerátumról, akik napi szinten provokálnak, de a tegnapi érzéketlen, egy tizenhét éves fiatal fiú halálán gúnyolódó posztjuk a szokásos legalja szintet is alulmúlta. Ez még a sokat látott és sok gyermekellenes poénon nagyokat röhögő kommentelők egy részénél is kiverte a biztosítékot. Az ugyanis félelmetesen érzéketlen és gusztustalan, ha valaki egy tizenhét éves gyerek halálából azt hozza ki, hogy mekkora "szívás" gyereket vállalni, nevelni, pénzt és időt pazarolni rá, ha úgyis ez lesz a vége. "Kifelé a méhemből, b*meg!" – Gyermekmentességet hirdető blog "érzékenyít" a gyermekvállalás ellen
Egyre nagyobb teret hódít manapság a tudatos gyermektelenség ideája. Fontos leszögezni, hogy természetesen mindenkinek joga van nem vállalni gyereket, és az is egyértelmű, hogy ezt nem büntetheti egy normális állam. Létezik azonban egy Gyermekmentes Övezetnevű blog, akik ezt nem egészen így látják. Közel 15 ezer kedvelője van a Facebook-oldaluknak, a hangnemük pedig igen éles. Sok kommentelőjük azt hirdeti, hogy megbélyegzik, gyűlölik őket, számkivetettek és csupán megtűrt állampolgárok. Ehhez képest ők azok, akik gúnyos, ironikus és dehonesztáló módon beszélnek azokról, akik gyermeket vagy gyermekeket vállalnak. Szerintük a gyerek csak nyűg és undort keltő kolonc, és még természetesen káros is a bolygóra. Hamis "önpajzsolásuk" közben persze csak azt felejtik el, hogy a családtámogatás nem büntetés, hanem előny annak, aki élni szeretne vele; aki nem így gondolja, az sem kerül börtönbe darócruhában. Most, az elöregedő és 1981 óta közel egymillió főt vesztő magyar társadalom túlélését jelentik a gyermekek; sok magyar fiatal tervez családot, ők ehhez kapják a támogatást, hogy ezek a gyermekek meg is szülessenek. A blog szerint azonban a túlnépesedés miatt amúgy sem érdemes, sőt, káros gyermeket szülni. Veretes elemzéseikből azt sajnos kifelejtik, hogy Európa majdnem minden országában fogy a népesség, míg Afrikában és Indiában népességrobbanás zajlik jelenleg is. A túlnépesedést tehát nem hazánkban kellene megállítani. Ajánljuk még
Pócs János a Polbeatben: az MSZP-s maffia a Tisza Pártban él tovább
Schiffer András a Polbeatben - Hogyan tovább?
"Végre arról beszélünk, aminek értelme van!" - Itt a nagy kibeszélő Polbeat!
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!