Újabb óvodát adtak át Székelyföldön a magyar állam támogatásávalPPestiSrácok.hu Forró drót 2021 május 31. A magyar állam támogatásával épült óvodát adtak át hétfőn délben Gyimesközéplokon. Az új óvoda három csoport, azaz hetvenöt magyar gyermek befogadására alkalmas. Eddig ötvenkét óvodás gyerek vette birtokba a magas színvonalú elhelyezési és oktatási lehetőséget. A közel félhektáros telken felépített közel ötszáz négyzetméteres hasznos területű, kétszintes épület kétszázötvenmillió forintba került. A Szent Gellért Óvodát Kovács Gergely gyulafehérvári római katolikus érsek szentelte fel.
Miért vannak még mindig kommunisták, és kik ők? – Illik Péter történész a Polbeatben (Élő felvétel ma 18.00-tól az R56 Sörözőben!) Polbeat 2025 október 30.
Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen Polbeat