Pesti Srácok

Újabb óvodát adtak át Székelyföldön a magyar állam támogatásával

Újabb óvodát adtak át Székelyföldön a magyar állam támogatásával

A magyar állam támogatásával épült óvodát adtak át hétfőn délben Gyimesközéplokon. Az új óvoda három csoport, azaz hetvenöt magyar gyermek befogadására alkalmas. Eddig ötvenkét óvodás gyerek vette birtokba a magas színvonalú elhelyezési és oktatási lehetőséget. A közel félhektáros telken felépített közel ötszáz négyzetméteres hasznos területű, kétszintes épület kétszázötvenmillió forintba került. A Szent Gellért Óvodát Kovács Gergely gyulafehérvári római katolikus érsek szentelte fel.

Az intézmény fenntartója a helyi önkormányzat lesz. Grezsa István, a Kárpát-medencei magyar óvodafejlesztési programért is felelős miniszteri biztos az avató ünnepségen elmondta: a magyar állam azért költött az elmúlt öt évben összesen hatvanegymilliárd forintot a Magyarország határain kívüli óvodákra, mert szeretné, ha minden magyar vagy vegyes családból származó gyermeknek meglenne rá a lehetősége, hogy európai színvonalú magyar óvodában nevelkedjen, a mesevilágon keresztül ismerje meg a magyar kultúrát, és köteleződjön el iránta. A miniszteri biztos kifejtette: feladat a Kárpát-medencében élő tizenhárom és félmillió magyart egy nemzeti közösségben tartani. Hozzátette: nem az itt élő más népek rovására.

– jelentette ki Grezsa István. A Székelyföld keleti peremvidékén fekvő, ötezer-háromszáz lakosú Gyimesközéplokon a Szent Gellért óvoda immár a második, amelyet a magyar állam támogatásával építettek fel. A patakok völgyeibe felnyúló, nagy kiterjedésű hegyvidéki település lakosainak a 99,3 százaléka vallotta magát magyarnak a tíz évvel ezelőtt tartott, legutóbbi romániai népszámláláson.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Veres Nándor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!