Pesti Srácok

halottasház

Hadházy Ákos hazugságok sorával bukott le, halottgyalázó akciója elképesztő károkat okozott a temetkezési szakmának

Magyar ugar 2021 január 21.
Nem Hadházy Ákosnak, és még csak nem is politikai indokkal készült az a videó, amelyet az ellenzéki politikus kegyeletsértő módon nyilvánosságra hozott, hanem egy konkurenciaharc eredménye, amihez Hadházy nem a készítőtől, hanem egyéb úton jutott hozzá – tudta meg a PestiSrácok.hu. Az MTVA-székház pókembere két hete hozott nyilvánosságra egy kisfilmet, amely állítása szerint a szentendrei temető halottasházának hűtőjében készült, és azt bizonyítja, hogy nagy számban halnak meg otthonukban Covid-fertőzésben emberek, akiket már csak egymás hegyén-hátán tudnak tárolni a temetkezési cégek. Kiderült, hogy a kegyeletsértő felvételen látott elhunytak nem koronavírus-fertőzésben haltak meg, a szentendrei ellenzéki vezetésű önkormányzat halottasházában viszont törvénysértő módon, a kegyelet és az emberi méltóság minimumát is nélkülöző módon tárolták a halottakat. A PestiSrácok.hu Pest megyei, a temetkezés szakterületén dolgozó forrása azt mondta, közszájon jár a történet a szakmában. A videót a szentendrei céggel konkuráló egyik fővárosi vállalkozás alkalmazottja készítette, majd több ismerősének is elküldte. Nem tőle, hanem másodkézből került az ellenzéki politikushoz az a videó, amit aztán politikai haszonszerzés céljából használt fel. Így tehát kizárt, hogy a felvétel készítője bármit is mondott volna Hadházynak az elhunytakról, amit pedig a politikus írt, mondott, az megdöbbentette a szakmát. Azt ugyanis minden temetkezésben dolgozó tudja, hogy a járványügyi helyzetben szigorú rendeletben szabályozzák a halottak szállítását, kezelését, a koronavírusban elhunytakat a szabályoknak megfelelően dupla zsákban, piros jelöléssel kell tárolni.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!