Pesti Srácok

Fidesz: kegyeletsértő videóval folytat halálkampányt a reflektorfénybe vágyó Hadházy

Fidesz: kegyeletsértő videóval folytat halálkampányt a reflektorfénybe vágyó Hadházy

Ahogy arról mi is beszámoltunk, a szentendrei önkormányzat felügyelete és fenntartása alá tartozó halottasházban egymás hegyén hátán, nyitott koporsókban, kegyeletsértő módon helyezték el az elhunytakat. A világhálóra felkerült egy rövid, mellbevágó, szörnyű állapotokat megörökítő kisfilm, amit a folyton reflektorfénybe vágyó ellenzéki politikus megosztott a nagy nyilvánossággal a közösségi oldalán. Szokásához híven a kormányt kezdte el okolni az emberi méltóságot is súlyosan sértő körülményekért. Hadházy ismét melléfogott, hiszen nem a kormányt, hanem a baloldali városvezetést kellene számon kérnie a kegyeletsértés miatt. Vajon hogy érezné magát az ellenzéki politikus, ha az ő valamelyik hozzátartozóját filmezik le és osztják meg a felvételt nagy nyilvánosság előtt? Milyen országgyűlési képviselő és milyen ember az, aki még a holtakat is politikai haszonszerzés céljára használja fel? – vetette fel az ügy kapcsán a kínos kérdéseket a szentendrei Fidesz.

– olvasható a helyi Fidesz közösségi oldalán. Vitályos Eszter, a Fidesz választókerületi elnöke a látottak után azonnal felvette a kapcsolatot a Szentendrei Járási Hivatal Népegészségügyi Osztályával, hogy vizsgálják ki a temetőben tapasztalt állapotokat, és tájékoztatást kért Fülöp Zsolt polgármestertől.

PestiSracok facebook image

Vizsgálatot rendeltek el

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere pedig utasította Müller Cecília országos tisztifőorvost, hogy vizsgálják ki a történteket.

– mutatott rá a kormánypárti politikus, majd kínos kérdéseket intézett a bármi áron reflektorfénybe kapaszkodó ellenzéki politikushoz.

– feszegette a fenti kérdéseket a fideszes politikus.

Halálkampány

– olvasható a szentendrei Fidesz Facebook-oldalán.

– zárul a szentendrei Fidesz közleménye.

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!