Pesti Srácok

hungary helps program

A Hungary Helps több mint félmillió afrikai számára nyújt perspektívát saját otthonában – Kenyában járt A Riporter

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2021 november 27.
Bohár Dániel kollégánk a Pesti Riporter adásában Kenyából jelentkezett, ahol a Hungary Helps program keretében adtak át egy iskolát és számoltak be róla, hogy a program immár több mint félmillió, válságövezetben élő ember számára biztosította a szülőföldön való megmaradást. A Riporter műsorvezetője elmondta: egészen megdöbbentő körülményekkel találkozott az afrikai nyomornegyedekben, amelyek az európai ember számára nehezen elképzelhetőek. Míg mi természetesnek vesszük, hogy gyermekeink iskolába járnak, a betegek pedig megbízható ellátást kapnak a kórházakban, addig az afrikaiak számára ez egyáltalán nem magától értetődő. Ezen próbál változtatni a magyar kormány a Hungary Helps programon keresztül, amelynek köszönhetően immár félmillió ember döntött amellett, hogy Afrikában maradjon, ahelyett, hogy elinduljon Európa felé. Bohár Dániel szerint ez a program legfontosabb eredménye, hogy perspektívát teremt a harmadik világban élők számára, hogy otthonukban élhessenek jobb körülmények között. Példaként kiemelte azt is, hogy Azbej Tristan – aki a Miniszterelnökség Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős Államtitkárságának vezetője – nemrégiben egy játszóteret adott át Kenyában, ami nekünk talán apróságnak tűnhet, azonban a helyi gyerekek még csúszdát, hintát sem láttak soha életükben, számukra ez egy óriási élmény volt. Elgondolkodtató és döbbenetes képsorokat láthatnak A Riporter következő adásában!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!