Pesti Srácok

időközi országgyűlési választás

Időközi Dunaújvárosban – Molnár Tibor a PS-nek: Sokat tanultam az emberektől, ezt akarom felhasználni az Országgyűlésben (PS-videó)

SSSzalai Szilárd Magyar ugar 2020 február 15.
Időközi országgyűlési választásra készül vasárnap a dunaújvárosi választókerület, Fejér megye második legnagyobb városában azonban mégsincs igazán kampányhangulat. Stábunk az utcákat járva igyekezett felmérni a választói hangulatot, azonban sokan kameránk elé sem mertek állni, tartva attól, hogy retorzió éri őket a városvezetést kritikusan érintő véleményük hangoztatásáért. Akik mégis elmondták véleményüket, arról számoltak be, hogy méltatlannak tartják, hogy a szívárványkoalíció Budapestről vitt jelöltet a kerületbe, aki "csak a kampány kezdetével lett dunaújvárosi". Míg a helyiek a Kálló–Pintér duó tisztogató hadjáratától félnek, Molnár Tibor független országgyűlési képviselőjelölt az utcákat járja Dunaújvárosban és környékén, hogy a helyiekkel találkozzon és megvitassa velük elképzeléseit. A Béke városrészben tett látogatását megszakítva nyilatkozott stábunknak az iváncsai polgármester, aki elmondta: sokat tanult a választókerületet járva az emberektől, ezt a tudást pedig kamatoztatni szeretné az Országgyűlésben. Ennek kapcsán érintette a kerület egyik legfontosabb problémáját, a Vasmű kérdését. Mint elmondta, véleménye szerint csak a kormánnyal folytatott szoros együttműködés garantálhatja a napokban megmentett állások megmaradását, illetve azt, hogy az üzem tulajdonosai végre hajlandók legyenek a környezetvédelmi előírásoknak megfelelően üzemeltetni a létesítményt.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!