Pesti Srácok

j. k. rowling

A Harry Potter-világ két férfi szereplője intenzív szeretkezésben egyesül – Interjúban mondta el meghökkentő gondolatait J. K. Rowling, az írónő

Világugar 2019 március 21.
Szélsőbaloldali kritikusok támadták verbálisan a Harry Potter sorozat irónőjét, J. K. Rowling-ot, aki maga is elvakult LGBTQ-aktivista, feminista és természetesen keményen és nyíltan baloldali. Úgy látszik azonban, hogy az egyre szélsőségesebb, magát véleményformálónak tartó vékony kisebbségének ez már nem elegendő, hiszen Rowling azért kap most hideget-meleget, mert az általa írt Harry Potter-sorozat két szereplőjéről a minap lerántotta a leplet, vagyis hogy mindketten melegek és intenzív szexuális kapcsolatot ápolnak egymással a történetben. A filmből ez persze nem derül ki; Rowling utólag mondta el a maga által valójában elképzelt történetet. Mi akkor a gond, hiszen örülhetnének az aktivisták, hogy a hősök is melegek, ők pont ezeket a gesztusokat várják. Az idegesség oka egészen más; a heves támadások azért érték az írónőt, mert mindezt nem fejtette ki korábban az egyébként gyermekeknek írt könyveiben, és csak utólag mesélte el a nagyérdeműnek. A póttörténet időzítése - valljuk be - elsőre azért érthető, hiszen kisgyerekeket nem feltétlenül érdemes melegpornóval sokkolni. De mit gondoljunk arról az agyafúrt gondolatról, hogy a megkedveltetett szereplőkről utólag mondja el, hogy nem egészen azok, akikre a nézők és olvasók gondoltak és akiket megszerettek. Így talán jobban működik az érzékenyítés? Nem biztos, hogy ezzel tesznek a legtöbbet a melegjogokért.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!