jégkorong
Kiborultak a románok a közösen elénekelt székely himnusz miatt
Romániában koalíciós vitát váltott ki, hogy a ljubljanai divízió I/A jégkorong világbajnokságon a magyar és a román válogatott vasárnapi mérkőzése után a román válogatott székelyföldi tagjai a magyar válogatott tagjaival és a magyar szurkolókkal együtt elénekelték a székely himnuszt.A fehérvári hokisok máris ott vannak az osztrák bajnokság rájátszásában (PS-interjú!)
2007 nyarán csatlakozott a Hydro Fehérvár AV19 jégkorong-csapata az osztrák bajnoksághoz, ahol azóta is folyamatosan szerepel. Bár a közel másfél évtized alatt rendszeresen akadtak remek eredmények, figyelemfelkeltő szereplések, olyan nagyszerű idénykezdetet, mint a mostani, még egyszer sem produkált a koronázóváros csapata. Szélig Viktor general managerrel a sikeres szereplés háttere mellett a koronavírus okozta nehézségekről és a szurkolók égető hiányáról is beszélgettünk.Szép győzelemmel tért vissza a hokiválogatott – előtte kilenc hónapig nem játszhatott a csapat
Közel egy évet kellett kihagynia a magyar jégkorong-válogatottnak a koronavírus-járvány miatt. A visszatérés csodásra sikerült: a nemzeti csapat 5–2-re legyőzte a lengyeleket. Így jól debütált az új szövetségi kapitány, a nagyágyúnak számító kanadai Sean Simpson.„Nem fogom a román hokinak nevelni a tehetségeket” – Kercsó Árpád a szénporos pályától a beteljesült álmokig (PS-portré)
Kercsó Árpád a magyar jégkorong legendája. Lehetett volna másképp is, de amikor még a rendszerváltás előtt el akarták románosítani a székely edzőt, akkor úgy döntött, inkább az anyaországba költözik. Kercsó Dunaújvárosban csinált csodát, ahol kinevelt egy olyan generációt, amely nemcsak megnyerte a bajnokságot, de a magyar jégkorong történetére is hihetetlen hatással volt. Ladányiék nevét ma is kívülről fújja a fél ország. A válogatott élén élete egyik legszebb győzelmét aratta a románok ellen (köztük játszott több egykori tanítványa is), s bár később elhagyta a nemzeti csapatot és Dunaújvárost, az utánpótlás-nevelésben azóta is meghatározó szerepet játszik. Munkatársunk, Kovács Attila kétrészes, portrénak beillő cikkének második részéből megtudhatjuk, hogyan kötött névleges házasságot, hogyan jártak Budapestre hetente többször egy busszal edzeni, s miért tért vissza másodszor is Magyarországra a székelyföldi edzősködés után. Az első rész itt olvasható.Negyvenöt éves lenne az örökké A-csoportos „Kiscsicsó” – Hokislegendánk, Ocskay Gábor csodálatos pályafutására emlékezünk
Negyvenöt éves lenne a magyar hoki egyik legnagyobb legendája, Ocskay Gábor. „Kiscsicsó” nemcsak fantasztikus játékos volt, hanem csodálatos, közkedvelt ember, akit nemcsak Székesfehérváron imádtak. Halála hatalmas tragédia, élete csúcsán hívta magához a Teremtő a hívő, lokálpatrióta fiatalembert, aki házasodni készült, és éppen feljutott a válogatottal az A-csoportos világbajnokságra. Végrehajtva a legnagyobb álmát, titkos reményünket. Ocskay Gábornak nem volt jó a szíve, de életét kockáztatva is játszott, hiszen ez volt a mindene. Rá emlékezünk ezzel az írással. Állandó szerzőnk, Kovács Attila felidézi alakját, eredményeit, karakterét, csodálatos pályafutását.Hiába kecsegtették, nem hagyta elrománosítani magát, inkább Magyarországon emelte fel a jégkorongot – Kercsó Árpád regényes élettörténete
Kercsó Árpád a magyar jégkorongsport egyik legnagyobb alakja. Edzőként. A székely szakember előbb Romániában lett híres új edzésmódszereiről és sikereiről, de nagy szerencsénkre később átjött Magyarországra. Mindent megkapott volna Romániában, de ő nem akart cserébe belépni a pártba, nem beszélve az elrománosodásról. Állandó vendégszerzőnk, Kovács Attila elbeszélgetett vele a kezdetről, a folytatásról, az alkalmi jégpályákról és a híres edzéseiről. Kétrészes cikkünk első része következik. „A Maros árterében minden télen csináltunk és karban tartottunk egy jégpályát, ezen zajlottak a foglalkozások. Az időjárás ezt lehetővé tette, és mi éltünk is a lehetőséggel. Mit mondjak? Romantikus volt…” - mondja a kezdetekről. Ki sejtette akkor, hogy később oroszlánrésze lesz a magyar válogatott csodálatos történetében?A Dunaújvárosi Acélbikák játékosai is elkapták a koronavírust
A Dunaújvárosi Acélbikák férfi jégkorongklub felnőtt csapatának többsége elkapta a koronavírust. Az együttes a Facebook-oldalán kedden közölte, hogy a gárdából többen rosszul érezték magukat, ezért felkeresték háziorvosaikat, a szakemberek pedig tesztelésre kötelezték őket. A kedden elvégzett vizsgálatok eredménye a keret többségénél kimutatta a vírust. A klub arra kérte azokat, akik érintkeztek játékosaikkal az utóbbi időben, hogy maradjanak otthonukban. A Dunaújváros szerdán felkészülési mérkőzést vívott volna, amit már kedden lemondott.Ajánljuk még

















