Pesti Srácok

jogállamisági mechanizmus

Kiszelly Zoltán a Pesti Riporterben: a jogállamisági eljárás hazánk ellen nem más, mint politikai zsarolás (Videó!)

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 április 29.
Megindították hazánk ellen a jogállamisági mechanizmust – úgy tűnik, az EU-nak az orosz–ukrán háborúnál még mindig fontosabb Magyarország megbüntetése. Kiszelly Zoltánnal, a Századvég Politikai Elemzések Központjának igazgatójával beszélgettünk a témáról. A szakértő szerint az egész hazánk elleni támadássorozat a Tavares-jelentéssel kezdődött, majd a Sargentini-jelentéssel folytatódott. Kiszelly Zoltán hozzátette, hogy Magyarországot nem tudják az euróval és a hitelezéssel fogni, bizonyos országoknak ugyanis akkora az adóssága, amit soha nem tud majd visszafizetni. Hangsúlyozta: az évtized végére lehetséges, hogy hazánk és Lengyelország befizető állam lesz, akkor pedig még kevesebb nyomást tudnak majd ránk gyakorolni, ezért találták ki most a jogállamisági eljárást, amit politikai zsarolásként használnak. A szakértő szerint Brüsszel és Soros György szövetségese, Věra Jourová egy tárgyi értelmezést akar, és ezért hamarosan elkészül az idei elemzés, amelyben el fogják ítélni Magyarországot, mert sakkban akarják tartani azokat az országokat, amelyek működőképes alternatívát kínálnak a nyugati liberális mintára. Mindeközben Brüsszelben az embereket egy rosszabb élcszínvonalra készítik fel ezzel szemben – tette hozzá Kiszelly Zoltán.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!