Pesti Srácok

kisbandi

Portik bármikor magával ránthatja baloldali kapcsolatait - Exkluzív PS-videóinterjú az alvilág Kisbandijával!

PDPámer Dávid Az alvilág titkai 2017 január 16.
Az alvilág bankárának nevezték és a 90-es években elkezdődött leszámolás-sorozat fő okozójának tartották rendőri és bűnözői körökben egyaránt. Lakatos András, vagy ahogy az éjszakai életben nevezik, Kisbandi több mint tizenöt éve nem szólalt meg a nyilvánosság előtt, ám a PestiSrácok.hu-val most kivételt tett és exkluzív videóinterjút adott portálunknak. A brazíliai börtönt is megjárt, tavaly augusztusban hazaszállított, jelenleg előzetes letartóztatásban lévő férfi az interjúban beszél többek között saját szerepéről, a magyar „maffiaháború” kirobbanásának valódi okáról, halállistáról, gyilkosságokról, az alvilág felosztásáról, olajozásról, Portik Tamás személyiségéről, rendőri és politikai kapcsolatairól, valamint Vizoviczki Lászlóról is. Elhangzik az is, hogy milyen összefüggés van a baloldal 2010-es bukása és az alvilág két, sokáig megkérdőjelezhetetlen hatalmú és befolyású urának letartóztatása között, és hogy mi köze van mindehhez a kémkedéssel vádolt volt NBH-főnöknek, Laborc Sándornak. A beszélgetésből kiderül továbbá, hogy Portik miért hallgat ilyen következetesen titkosszolgálati és politikai támogatóiról, de szóba kerül a nemrég leköszönt úszóelnök, Gyárfás Tamás és az energolosnak „sajtófigyelést” vállaló Juhász Péter is. Hogy milyen szövegkörnyezetben, az kiderül az interjúból!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!