Pesti Srácok

kiskunfélegyháza

A tökéletes választás: egy miskolci boltos a kiskunfélegyházi ellenzéki polgármester-jelölt

Magyar ugar 2019 augusztus 9.
Az ellenzéki összeborulás számos városban vezetett megmosolyogtató jelöltállításhoz az őszi önkormányzati választásokon. Vannak egészen kirívó példák is: van, ahol régi MSZMP-s pártitkárt próbálnak civil polgármester-jelöltként letolni a választók torkán, vagy olyan offshore-vállalkozót, aki egy forinttal nem járul hozzá annak a településnek a fejlődéséhez, amit vezetni kíván. A legnagyobb baklövés talán mégis a kiskunfélegyházi eset, ahol az ellenzéki horrorkoalíció csütörtökön mutatta be közös jelöltjét egy olyan 56 éves vállalkozó személyében, aki csak néhány éve él a városban, és még vállalkozásait is egy másik városban működteti. Kolossai János, a Veled a Városért névre keresztelt álfüggetlen ellenzéki csalamádé polgármester-jelöltje sem tudott túl sok érvet felsorakoztatni maga mellett, azon kívül, hogy milyen sikeres üzletember, hiszen kereskedelmi vállalkozásait sikerre vitte. (Valóban, mind a két százforintos boltját.) Továbbá milyen tapasztalt, merthogy pilótaoktatóként bejárta a világot. Kolossai egyik fő erényének harcedzettségét tartja. Ehhez egyébként jól láthatóan igyekszik is háborús körülményeket teremteni. Közösségi oldalán bárki láthatja, hogy miként is bánna mindazokkal, akiket ellenségeknek tekint, amiért azok nem értenek vele egyet.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!