Pesti Srácok

koncz zsófia

Karácsony, Kunhalmi, Márki-Zay és Jakab is megjelent Szerencsen – Nekik tényleg a lét a tét (Videó)

Jurák Kata Magyar ugar 2020 október 11.
Vasárnap rendezik a szerencsi időközi országgyűlési választást, amelyen a fideszes Koncz Zsófia ellen a baloldali összefogás az egyébként jobbikos Bíró Lászlót indította, aki végül antiszemita kijelentései miatt került a figyelem középpontjába – bár ezekért utólag elnézést kért. A jobbikos jelöltről időközben az is kiderült, hogy egykori alkalmazottai szerint nem fizette ki őket, sőt, akadt, akit fegyverrel is megfenyegetett. Mindezek ellenére mégis őt tartották a legalkalmasabbnak arra, hogy az ellenzéki pártok közös országgyűlési képviselő-jelöltjeként mérettesse meg magát Koncz Zsófiával szemben. A PestiTV stábja szombaton Szerencsen forgatott, ahol még Karácsony Gergely is feltűnt a judapestező jobbikost támogatva, de sikerült szóra bírnunk Kunhalmi Ágnest, Jakab Pétert és Márki-Zay Pétert is: az ellenzék vezetői láthatóan nagyon próbálnak hinni abban, hogy együttes erővel sikerülhet megnyerni az időközi választást. Némiképpen árnyalja a képet, hogy a kormánypárt által indított Koncz Zsófiával ellentétben nekik nem sikerült konkrét programmal készülniük, sőt, azzal kapcsolatban sem egyértelmű az álláspontjuk, hogy melyik pártot kell korrupcióval és hazugsággal vádolni. A Jobbik elnöke egyébként nem volt hajlandó válaszolni arra, hogy milyen érzés számára azzal a Gyurcsány-párttal összefogni, akik ellen megalakultak. Márki-Zay Péter pedig arról beszélt, hogy mennyire felháborító, hogy Gajda Péter ügyét még mindig nem derítették fel a hatóságok: szavai szerint az MSZP-s korrupciós ügyeket ki kell vizsgálni. Különösen pikáns, hogy az MSZP helyesíróbajnoka Kunhalmi Ágnes éppen pénteken nyilatkozott arról, hogy a kispesti polgármester a legjobb polgármester, akit ismer. Az ellenzéki összeborulás sikerében egyébként Szanyi Tibor sem bízik: a volt szocialista politikus igen markáns véleményt fogalmazott meg az ellenzéki pártok együttműködéséről.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!