Pesti Srácok

lendvay utca

Közpénzből kellett eltakarítani a Gyurcsány-párti képviselők súlyosan környezetszennyező performanszának nyomait Terézvárosban

Csibra Tibor Magyar ugar 2020 augusztus 14.
Bizonyos immár, hogy közpénzből, az önkormányzat munkaerejének igénybevételével kellett eltakarítani azokat a festékszóróval a járdára felfújt szövegeket, amelyekkel a DK politikusai rongálták meg a Fidesz Lendvay utcai székházának környékét – tudta meg a PestiSrácok.hu. Az akcióban részt vett Miyazaki Jun, Terézváros alpolgármestere, Borka-Szász Tamás, a VII. kerületi Pénzügyi és Kerületfejlesztési Bizottság elnöke, volt DK-s országos alelnök, Szász Károly és Kecskés Balázs, a VI. kerület DK-s képviselői. A magukat minden esetben zöld politikusoknak beállítani igyekező rongálók olyan anyagot használtak, amelyet csak súlyosan környezetszennyező vegyszerekkel, festékhigítóval, illetve kromofággal lehetett eltávolítani, ezek aztán a takarítás közben a talajba kerültek. A történtekről megkérdeztük Bajkai Istvánt, a Fidesz országgyűlési képviselőjét. Teréz- és Erzsébetváros választókerületi elnöke portálunknak azt mondta: a magyarországi baloldalt vezető DK – hasonlatosan az Egyesült Államokban, Nyugat-Európában egyre szélesebb körben terjedő társadalomellenes agresszióhoz – a magyar társadalom szöveteit szeretné szétszakítani, a társadalmi békét megbontani. Szerinte a DK eszmei példaképe és valódi filozófiája az anarchizmus, eszköztára a törvény és rend tagadása, a szabad gondolkodás, a lelkiismereti és véleményszabadság megszüntetése, minden emberi érték zárójelbe tétele, a társadalom tűrőképességének folyamatos próbára tétele, a jóba vetett emberi hit megalázása, a humanizmus lejáratása, végsősoron a demokrácia felszámolása.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!