lettország
Lettországban kötelezővé teszik a távmunkát
Lettországban a következő hetekben több ágazatban kötelezővé teszik a távmunkát a koronavírus-járvány terjedése miatt – jelentette be a rigai kormány pénteken.Szijjártó Péter: Közép-Európa és a Baltikum érdekei jórészt egybeesnek, amit most még inkább ki kell használni
Közép-Európa és a Baltikum érdekei számos ponton egybeesnek, és ennek a kihasználása most, a koronavírus-világjárvány idején még fontosabbá vált – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter lett hivatali kollégájával közösen tartott pénteki, rigai sajtóértekezletén. A tárcavezető arról is beszélt: Magyarországnak fontos, hogy hozzájáruljon a balti országok védelmi biztonságához, ezért jövőre, szeptember elejétől december végéig a magyar légierő fogja ellátni a baltiak légterének védelmét, mint ahogy történt ez 2019-ben, majd 2022 után 2025-ben is visszatérnek ide a magyar Gripenek és a magyar pilóták.A lett kormány gyerekek után járó egyszeri 500 eurós családtámogatásról döntött
A lett kormány kedden gyerekek után járó fejenkénti 500 eurós (180 ezer forint) egyszeri családtámogatásról döntött a koronavírus-válsággal járó nehézségek leküzdése érdekében. A támogatásokat a balti ország társadalombiztosítási rendszere automatikusan, külön kérelem nélkül kiutalja. A döntést még jóvá kell hagynia az 1,9 millió lakosú Lettország törvényhozásának. A támogatás által érintettek körébe tartoznak a 15 évesnél fiatalabb gyerekek és húsz éves életkorig a képesítést szerző fiatalok.Őshonos európai kisebbségek védelme: összegyűlt hét országban a kellő számú aláírás
Összegyűlt hét országban a kellő számú aláírást a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) által a nemzeti régiók védelmében indított európai polgári kezdeményezéshez. A járványügyi helyzet miatt a kampány java a világhálón zajlott, ám a hajrában Spanyolországban személyes kampányt is folytattak. A jó hírt a szerzők a Facebookon jelentették be és azt is elárulták, hogy nem állnak le, folytatják az aláírásgyűjtést Szlovéniában és Lettországban.Koronavírus – Lettországban is megjelentek a vírus új mutációi
Megjelent a koronavírus Nagy-Britanniában, illetve Dél-Afrikában azonosított, a korábbinál jóval fertőzőbb változata Lettországban is. A lett kormány az oltásiterv módosításával igyekszik kordában tartani a járvány terjedését. Közben a kormányfő elfogadta az egészségügyi tárcavezető lemondását, akivel korábban vitába keveredett a járványkezelés kapcsán.Lemondott a lett egészségügyi miniszter, mert vitába keveredett az oltási terv kapcsán
Benyújtotta lemondását Ilze Vinkele lett egészségügyi miniszter kedden, mert a koronavírus-járvány közepette vitába bonyolódott a kormányfővel az oltási tervet illetően. Krisjanis Karins miniszterelnök nem sokkal korábban megvonta bizalmát miniszterétől. A kormányfő azzal indokolta lépését, hogy Vinkele nem rendelkezett világos, érthető tervvel a Covid-19 elleni oltásokat illetően. Karins ugyanakkor közelebbről meg nem nevezett múltbéli hiányosságokra is utalt.Lettország csatlakozott a Minszk elleni litván energiabojkotthoz
Lettország nem fog vásárolni a hamarosan üzembe lépő új Fehérorosz Atomerőműben (BelAESZ) előállítandó villanyáramot, csatlakozva ezzel a Litvánia által Minszkkel szemben már korábban életbe léptetett energiabojkotthoz.Lettország nem hosszabbítja meg az egészségügyi veszélyhelyzetet, a spanyoloknál maradna a kötelező maszkviselés
Lettország nem hosszabbítja meg a koronavírus-járvány miatt március közepén bevezetett, június 10-én lejáró egészségügyi veszélyhelyzetet - jelentette be kedden Krisjanis Karins lett kormányfő. A spanyol kormány pedig fenntartaná a kötelező utcai maszkviselést, amíg a koronavírus-fertőzéssel szemben nem lesz hatékony kezelés - közölte az egészségügyi miniszter kedden, ismertetve a kabinet ülésén elfogadott jogszabály-tervezetet, amellyel a járványügyi korlátozások feloldását követően szavatolnák a biztonságot.Péntektől szabad lesz az átjárás Lengyelország és a balti államok közötti határokon is
Június 12-től ismét szabad lesz az átjárás Lengyelország és a balti államok közötti határokon ezeknek az országoknak az állampolgárai számára- közölte kedden Vilniusban Saulius Skvernelis litván miniszterelnök, Lettországban pedig bejelentették, hogy véget ért a Covid-19-járvány miatt korábban bevezetett egészségügyi veszélyhelyzet.Ajánljuk még

















