lmp
Korányi utódja ellen is felmerült már az ügynökvád
Kendernay János, az LMP korábbi országgyűlési képviselője a fővárosban vigasztalódhat, miután áprilisban nem sikerült mandátumot szereznie. Érkezésével azonban nem fordult 180 fokot Budapest balliberális vezetésének személyzeti politikája: Karácsony Gergely új városdiplomáciai tanácsadójával kapcsolatban is felmerült már, hogy vannak nem nyilvános amerikai kapcsolatai. A Magyar Nemzet szerint Kendernay János 2018-ban még a német zöldek európai parlamenti listájára is majdnem felkerült, majd az LMP-t kormányozta zöldpárti irányba, most pedig Korányi Dávid asztala mögé ült be a budapesti Városházán. Az ukrán háborúba fegyvereket is szállítana, most viszont tanácsadás, kapcsolattartás lesz a feladata.Nem az LMP dönti el, ki mehet be a parlamentbe – Kövér László megvonta a frakció beléptetési jogát
Fél évre megvonta az LMP-frakció minden beléptetési jogát az Országgyűlés elnöke, miután beengedték az Országház karzatára a Tanítanék Mozgalom aktivistáit az egyik ülésnapon – közölte az LMP sajtóirodája kedden.LMP: energiaválság van, ismét engedélyezni kell Magyarországon a szélerőművek létesítését
Kanász-Nagy Máté, a párt frakcióvezető-helyettese szombati, budapesti, a Facebook-oldalán is közvetített sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy energiaválság van, ezért minden korábbinál nagyobb a szükség a megújuló energiaforrások kiaknázására. Magyarország adottságai erre alkalmasak.Ungár Péter üdvözölte a Karácsony Gergely által hátba szúrtak táborában a Párbeszédet
Ungár Péter a főpolgármester a Partizánnak adott interjúja miatt szólalt meg, Karácsony Gergely ugyanis – bár a baloldal dollárbotrányáról nem kérdezték – kijelentette, hogy biztos abban, hogy ő lesz az ellenzéki pártok főpolgármester-jelöltje, de nem akar egy párt jelöltje sem lenni, hanem csupán a támogatásukat kéri; ennek megfelelően egyik lista mellett sem fog kampányolni az EP-választáson.Az MSZP gyerekek fagyhalálát vizionálja, a Párbeszéd szerint hülyeség, hogy az atom olcsóbb, mint a zöldenergia
A paksi blokkok üzemidejének meghosszabbításáról vitáznak az Országgyűlésben a honatyák. Az MSZP-s Harangozó Tamás gyerekek fagyhalálát vizionálta, továbbá számon kérte a kormányon, hogy miért nem adják olcsóbban az áramot. A Párbeszédnél pedig beakadt az örökzöld lemez, Tordaiék még mindig úgy gondolják, hogy az atomenergia drágább, mint a megújulók. Az LMP-s Keresztes László Lóránt Palkovics Lászlót kereste a Parlamentben, de a bújócska nem hozott eredményt.Az LMP országos népszavazást kezdeményez az akkumulátorgyárak építéséről
Az LMP országos népszavazást kezdeményez az akkumulátorgyárak építéséről – jelentette be kedden, sajtótájékoztatón Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt társelnöke.Karácsony már megemelte a parkolás árát, de egy LMP-s tovább sarcolná az autósokat – Hatezer forintot akar a baloldal három óra parkolásért
Ferenczi István, az LMP budapesti elnöke, Kispest egyik önkormányzati képviselője a drasztikusan megdrágult budapesti parkolást még tovább emelné; javaslata szerint három óra parkolásért hatezer forintot kérne el. Karácsony Gergelyék hétfőtől drágították meg brutálisan a budapesti parkolást; egyes helyeken a korábbi ár háromszorosát (!) kell fizetni, de a baloldal újabb drágítást javasol – számolt be az Origo. A lap szerint nyilvánvaló, hogy nem véletlenül beszél erről egy baloldali politikus; saját pártjában ezt egészen biztosan egyeztette Karácsonyékkal, és feltehetően az LMP feladata lesz az új, brutális emelés bejelentése.A nulla százalékos LMP felszólítja a kormányt, hogy kaszálja el az egyik legnagyobb magyarországi munkahelyteremtő beruházást
Az LMP felszólítja a kormányt, hogy állítsa le a Debrecenbe tervezett akkumulátorgyár építését és semmilyen támogatást ne adjon ahhoz. Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője keddi, online is követhető sajtótájékoztatóján azt mondta: finanszírozási, de súlyos környezeti aggályok miatt tiltakoznak a beruházást ellen.Zöldforradalomról és megkerülhetetlenségről álmodik az önállóan parlamentig se jutó LMP (Videóval)
Azoknak a szélturbinák a hasznosságáról tartott sajtótájékoztatót Ungár Péter, amelyeket már a németek is ezrével szerelnek le, fenntartásuk ugyanis egyszerűen nem éri meg. Az LMP-féle zöldforradalomban azonban mégis mindenki bolygógyilkos, aki azt meri állítani, hogy ez az újabb környezetvédelmi szent tehén egyszerű szemfényvesztés. Ami ennél sokkal érdekesebb azonban, hogy a szélerőművek hatásfokához hasonló módon mérte el saját pártja erejét is Ungár Péter, aki "feltámadást" emleget és megkerülhetetlennek vizionálja az általa társelnökölt alakulatot. Don Quijote is megnyalná a tíz ujját az LMP szélmalomharcát látva, amit a politikai relevancia (inkább csak vélt) horizontján való fennmaradásáért vívnak, hiszen a legutóbbi választásokon akkorát hasaltak, hogy önerőből még a frakcióalakításra sem lettek volna képesek.Ajánljuk még

















