lmp
Milyen szerep várhat Vitézy Dávidra az új Fővárosi Közgyűlésben? - az LMP frakcióvezető-helyettesét kérdeztük (Videó)
Továbbra is sok a megválaszolatlan kérdés a pénteken felálló új Fővárosi Közgyűlés kapcsán. Karácsony Gergely a Városházán jelentette be, hogy nem tesz javaslatot főpolgármester-helyettes személyére a közgyűlés alakuló ülésén. Karácsony nemrég azt állította, hogy a bizottsági helyekről, új szervezeti és működési szabályzatról meg fognak tudni állapodni, és szerinte lesznek fontos tartalmi előterjesztések is. Amennyiben viszont hosszú távon nem sikerül főpolgármester-helyettest választani, akkor a főispán jelölhet személyt erre a posztra, de ez egy hosszú jogi folyamat végén történhet meg. Az LMP frakcióvezető-helyettese lapunknak úgy fogalmazott: "mintha a főpolgármester úr nem végezte volna el a házi feladatát, miszerint hogyan akarja a különböző egyeztetéseket, tárgyalások lebonyolítani(...) egyáltalán mit képzel el a fővárosban". Kanász-Nagy Máté szerint Karácsony Gergely csapatának hozzáállását nézve felmerülhetnek kétségek a főváros működőképességével kapcsolatban. Részletek a videóban.Az LMP szakít az Európai Zöld Párttal
Az LMP kilép az Európai Zöld Pártból (EGP), mert az elmúlt időszakban az elektromobilitással és az akkumulátorgyártással kapcsolatban súlyos ellentét alakult ki az EGP és az LMP között - közölte a párt.Hol vannak a zöldpolitika nagy szószólói a gátról?
Amiről nincs kép, az meg sem történt. Ezt a következtetést lehet levonni az elmúlt pár napból, ugyanis jobb és baloldali politikusok egyaránt a gátakon vannak, pakolják, lapátolják a homokzsákokat és persze szokásukhoz híven jókat rúgnak egymásba, de legalább a kezük is jár, amiről képek sorát láthatjuk. Viszont érdekes módon a parlament zöld pártja, az LMP nem ad hírt arról, hogy segítenék az árvízi védekezést, de a párbeszédes Szabó Rebeka és az expárbeszédes Tordai is úgy tesznek, mintha eseménytelen lenne a szeptember. Mindeközben Jakab Péter a vasárnapi reggelivel és a Schadl-üggyel van elfoglalva.Megszűnhet 2026-ban az LMP? - nehéz helyzetben van a választások után Ungár Péter pártja (Videó)
A Závecz Research augusztus végi kutatása alapján a Jobbik és az MSZP mögé mindössze a választók 2-2 százaléka sorakozik fel, és 1-1 százalék áll az LMP, a Párbeszéd, a Mindenki Magyarországa Néppárt és a Szocialisták és Demokraták mögött. Az LMP-ből a kudarcos EP-választás után pár hónappal több alapító tag is kilépett, amely szinte a megszűnés szélére sodródott. A távozók között van a párt korábbi társelnöke Schmuck Erzsébet is, aki szerint Ungár Péter mára teljesen leuralta az LMP-t, amely mint ellenzéki párt, szerinte mára megsemmisült. Mint ismert, nemrég teljes körű tisztújítást tartott az LMP, amelynek keretében a zöldpárt megválasztotta új Országos Elnökségét. Ungár Péter visszatért az ellenzéki tömörülés élére, új társelnöke pedig Szabó-Kellner Katalin lett, aki lapunknak többek között beszélt a párt jövőjéről és Karácsony Gergelyről is. Részletek a videóban.Az LMP szerint az esemény utáni tabletták vénykötelességét meg kellene szüntetni
Legújabb javaslatában az LMP azt fejtegeti, hogy szerintük az esemény utáni tablettáknak nem kellene vénykötelesnek lenniük. Továbbá szorgalmazzák a nemzeti alaptanterv szexuális felvilágosító, fogamzásgátló és betegségmegelőző kampányokkal történő kibővítését. Az ellenzéki párt erről határozati javaslatot nyújt be az Országgyűlésnek.Fogytán az LMP: újabb két tag jelentette be a távozását
Valami nem stimmel az LMP háza táján, a párt ugyanis napról napra kisebb lesz. Vágó Gábor, az LMP egykori alapító tagja közösségi oldalán jelentette be szombat este, hogy kilép a pártból. Azt írta, először csak érzelmileg távolodott el, majd elfelejtett kilépni, most viszont meghozta a döntést. Vasárnap délután Keresztes László Lóránt is megszüntette a tagsági jogviszonyát az LMP-ben. Schmuck Erzsébet, az LMP korábbi társelnöke – és szintén alapító tag – is közölte a minap, hogy kilép a pártból.Ungár Péter törli magát a Facebookról, utolsó posztjában pedig el is árulja, hogy miért
Az LMP társelnöke a minap megjelent interjújában már beszélt arról, hogy törölni fogja magát a közösségi médiából, legfrissebb posztjában pedig el is árulta, hogy mindezt azért teszi, mert szerinte a közösségi média tragikus hatással van a közéletre.Ungár Péter az LMP-vel "kicsekkolt" az intézményes ellenzékből
Ungár Péter, az LMP társelnöke a június 9-i választás óta a Telexnek adott először hosszabb interjút, melyben beszélt visszavonulásról, tisztújításról, Magyar Péterről és az ellenzéki tábor állapotáról is. Szerinte az ellenzéki szavazóknak olyan problémái vannak az ellenzéki elittel, amiket már nem lehet megoldani.Nem tűnik szobatisztának a belpolitika egy része
A magyar politikai történések manapság alacsony hőfokon zajlanak. Elmúlt egy választás, amit persze megnyertünk - imádom az átlagos konzumidióták hozzáállását, akik szerint 44,8 százalék az 44, pont az ilyenekkel vetetnek meg 19 990 forintért minden szart, mondván, hogy az csak 19 ezer, nem is 20 -, felbukkant a Tisza, ami szó se róla, bőven értelmezhető eredményt ért el. Totálisan és véglegesen (azt hiszem) megbukott Gyurcsány, az egykori állampárt meg az összes parazitája, megszűnt országos szinten létezni, ha ugyan létezett valaha a Kutyapárt és a Momentum és szabad szemmel egészen korrektül, sőt, több mint korrekt módon szerepelt a Mi Hazánk.Ajánljuk még

















