lmp
Otthagyta az LMP-t Szél Bernadett
Szél Bernadett kilépett az LMP-ből, a pártból és a frakcióból is távozik - értesült az Index. A párt korábbi társelnöke, miniszterelnök-jelöltje mindezt már be is jelentette párttársainak, Szél Bernadett mellett Szabó Szabolcs is távozik, ő is otthagyja az LMP frakcióját.Troll: A Zsúrpubi a Jobbik furkósbotja
Két coming out volt a Jobbik alelnökének beismerése - hangzott el az ECHO TV Troll című műsorában. Boros Bánk Levente, a Médianéző ügyvezetője kifejtette: Z. Kárpát Dániel egyrészt elismerte, hogy a Jobbik portálja a Zsúrpubi, másfelől, hogy az oldalon fake newst gyártanak.Újabb fegyelmi eljárás indul pártjában Szél Bernadett ellen, aki már csak másodrendű párttag, szavazati jog nélkül
Az elmúlt hetekben tett nyilatkozatai miatt újabb fegyelmi eljárás indul az LMP-ben a volt társelnök, Szél Bernadett ellen. A vizsgálatot ezúttal a pártba visszatért Sallai R. Benedek kezdeményezte - tudta meg a Zoom.hu.Minden törpe fel akar ülni a nagy hullámra – Reakciók a Sargentini-jelentés megszavazására
Elkezdtek özönleni a mikroszereplők rendkívül fontos véleményei a Sargentini-sejtés elfogadását követően. A Liberálisok a haladó erők önünneplésén felbuzdulva megpróbálja elfogadtatni a magyar parlamenttel is a haladók legújabb vívmányát, Hadházy Ákos pedig az LMP-s belharcos hagyományokat folytatva még mindig nem bír lekattanni volt pártjáról, ahonnan sikerült erkölcsi alapon kibuknia. Szinte borítékolható volt, hogy a Momentum lesz a legviccesebb, és így is lett. Ők nemcsak a rendszer szidásában egyre erősebbek, de most már befolyást is képzelnek maguk köré.Elutasítja a Sargentini-jelentést az LMP
Az LMP szerint a kormány súlyos hibái miatt nem lehet a magyar embereket büntetni, ezért az LMP nem támogatja a Sargentini-jelentés elfogadását – közölte Keresztes L. Lóránt, az LMP társelnök-frakcióvezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján.Elszámolta magát az LMP EP-képviselője
Nem Meszerics Tamás, hanem az LMP elnöksége dönt majd arról, hogy elfogadják-e jövő héten a Magyarországot elítélő Sargentini-jelentést az Európai Parlamentben. Így reagált a párt frissen megválasztott frakcióvezető-helyettese a múlt héten kirobbant vitára – írja a Hír TV online.AZ LMP új frakcióvezetője szerint lehetséges az együttműködés a Jobbikkal
Keresztes László Lóránt társelnököt választotta vezetőjének az LMP parlamenti frakciója kedden. A politikus sajtótájékoztatón köszönte meg Szél Bernadett, korábbi frakcióvezető munkáját, majd kifejtette, a parlamenti munka jelentőségét vesztette a Fidesz miatt a megelőző ciklusokhoz képest, mégis az LMP megvalósította a “valódi népképviseletet”. Véleménye szerint nem kizárt az együttműködés a Jobbikkal, de ez nem a párt vezetésének a feladata, hiszen helyi programok mentén kell kialakítani a kooperációt. A PestiSrácok.hu kérdésére válaszolva a politikus elmondta, fontos, hogy a 21. századi pártok szembehelyezkedjenek a korábbi rendszer pártjaival, a helyi ügyekben való összefogás mentén pedig az ideológiai különbségek is eltűnhetnek. Keresztes László Lóránt kifejtette, a kormánynak nincsen egységes politikája a migrációt illetően, és pusztán tüneti kezelést alkalmaz a hatalma bebetonozása érdekében.Schiffer András: Orbán Viktor tétet adott az EP-választásoknak
Az LMP-nek nincsen identitása, és a szerkezeti felépítése, a bázisdemokrácia is működőképtelen -- mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Schiffer András. Hozzátette, szerinte megvan az esélye, hogy a néppárti vagy a “populista” erők győzedelmeskednek a 2019-es európai parlamenti választásokon. Schiffer kifejtette, Orbán Viktor tétet adott az EP-választásoknak, méghozzá azt, hogy Európa sorsát meg lehet-e fordítani.Ungár szerint nem ciki migrációügyben egyetérteni a Fidesszel
Ungár Péter LMP-s politikus a saját lapjában ekézi az ellenzéket. Szerinte ugyanis amíg Orbán Viktor és a Fidesz politizál, addig az ellenzék csupán moralizálásra képes. Ungár a publicisztikában azt is leírta, nem szégyen a Fidesz migrációs politikájával egyetérteni.Ajánljuk még

















