lmp
Külföldi multik szekértolója lett Hadházy Ákos? - Ezúttal a Roche, a Sysmex és a Werfen örülhet az LMP-s politikus fúrásának
Minden jel szerint a hazánkból évente milliárdos profitot kitalicskázó multik fogadott prókátorává léphetett elő Hadházy Ákos LMP-s politikus, aki az ellenzéki médiumok hathatós támogatásával gigantikus labormutyinak állított be, majd "fúrt meg" egy olyan közbeszerzést, amely bruttó 5,2 milliárd forintos uniós támogatást áramoltatott volna a nehéz helyzetben lévő magyar egészségügybe. A PestiSrácok.hu megtudta, a Közbeszerzési Döntőbizottság ma tárgyalás nélkül azt a döntést hozta, hogy az Állami Egészségügyi Ellátó Központnak vissza kell vonnia a laborberendezések beszerzésére és vásárlására kiírt, bruttó 5,2 milliárd forintos tendert, egyúttal a bizottság 30 millió forintra büntette a szervezetet. Miközben Hadházy Ákos és mások mellett a Soros által is támogatott Átlátszó kormányzati, állami korrupcióra hivatkozva végig a tender ellen lobbizott, az igazság az, hogy további extraprofitra hajtó multinacionális gigacégek gazdasági érdeke volt a tender megfúrása. A közbeszerzési kiírást ugyanis a svájci székhelyű Roche hazai leányvállalata, az ugyancsak külföldi kézben lévő Sysmex és Werfen is megtámadta, majd ezután Hadházy és az Átlátszó keltette a hangulatot és ütötte a vasat. Az ellenzék frigyre lépett a multikkal?Szél Bernadett megmondta a tutit: "kis Svájcot" csinál Magyarországból, amikor hatalomra kerül az LMP
Kormányra kerülése esetén a Lehet Más a Politika (LMP) tudásalapú társadalmat fog építeni, szemben Orbán Viktorral, aki munkaalapú társadalmat épít - hangoztatta az ellenzéki párt miniszterelnök-jelöltje csütörtök Sopronban, sajtótájékoztatón.Az NVB megtagadta Vágó Gábor népszavazási kérdéseinek hitelesítését
Megtagadta a Vágó Gábor volt LMP-s országgyűlési képviselő által benyújtott népszavazási kérdések hitelesítését csütörtöki ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).Vona az együttműködésről beszélt a liberális klubban
A Jobbik az LMP-vel és a Momentum Mozgalommal együttműködésben újítaná meg hazánk politikai kultúráját – jelentette ki Vona Gábor, miután tiszteletét tette és előadást is tartott az egyik legjelentősebb budapesti liberális klub hallgatóságának. A Heti Válasznak a Jobbik elnöke azt is elárulta, rokonszenvvel figyeli a Momentum Mozgalom a szárnybontogatásait.Így nyúlnák le az ellenzéki pártok a Botka miatt kiábrándult MSZP-szavazókat
Botka László bukása óta nyitott kérdés, melyik ellenzéki párt szívhatja el az MSZP-ből végleg kiábrándult, csalódott szavazóknak, akiknek a száma akár az egymillió választópolgárt is elérheti. Az ellenzéki pártok különböző stratégiákkal próbálják magukhoz édesgetni a szocialisták egykor népes rajongótáborát.Az LMP szerint veszélyes eltörölni a kötelező kéményseprést
Gerstmár Ferenc, az ellenzéki párt belügyi kabinetvezetője szombaton, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján elmondta, egy napirenden lévő törvénymódosítás eltörölné az évenkénti kötelező kéményseprési ellenőrzést. Emiatt családok élete kerülhet veszélybe a szén-monoxid mérgezések és kéménytüzek számának emelkedésével. A kötelező ellenőrzések eltörlése helyett teljesen újjá kellene alakítani a kéményseprő iparágat, mivel a jelenlegi szabályai csak azt a célt szolgálják, hogy elfedjék a feladattal megbízott katasztrófavédelem alkalmatlanságát - fejtette ki az LMP politikusa.Nagyarányú osztogatást ígért Szél Bernadett
A Lehet Más a Politika (LMP) elkötelezett aziránt, hogy megállítsa a gyűlöletkeltést és kormányra kerülve visszaadja a politikát a magyar embereknek - jelentette ki az LMP miniszterelnök-jelöltje Hatvanban. Szél Bernadett arról is beszélt, a kormány nem kormányoz, az ország megfeneklett, az ellenzéki pártok pedig egymással vannak elfoglalva. Hozzátette, kormányra kerülésük esetén 1.400 milliárdos bérfelzárkóztatást, valósítanak meg, valamint minden gyereket vállaló családnak egyforma támogatást, a családi pótlék megemelését, állami bérlakás-program indítását, a fiatalok lakásproblémáinak enyhítését ígérte.Botka feladta a harcot, lemondott a miniszterelnök-jelöltségről (Frissítve!)
„Ma lemondtam az MSZP miniszterelnök-jelöltségéről” - írja az Index Botka László egy körlevélére hivatkozva.Szél Bernadett az LMP miniszterelnök-jelöltje: "Eddig nem volt Orbánnak kihívója, most van! Én!"
Szél Bernadett lett az LMP miniszterelnök-jelöltje, erről ma döntött a párt kongresszusa. Szél Bernadett köszönőbeszédében egyebek mellett arról beszélt, hogy a Szél-kormányban működni fog a "barátfelismerő-rendszer" az LMP pedig "visszaveszi az országot", amiért "érdemes küzdeni."Ajánljuk még

















