Pesti Srácok

marton zsolt

Az árulás bére: havi félmilliót fizet Szombathely ellenzéki polgármestere az áruló ex-fideszesnek

Magyar ugar 2020 május 15.
Havi 500 ezer forintot fizet a baloldali vezetésű szombathelyi városvezetés a korábbi jobboldali, majd a Fidesszel szembeforduló volt alpolgármesternek azért, hogy hetente négy alkalommal "cookingshowt", látványfőzést tartson a helyi vásárcsarnokban. A szerződést közérdekű adatigénylés során kutatta ki dr. Németh-Szendrő Tamás, aki korábban az ex-szoci önkormányzati képviselő, ügyvéd Czeglédy Csaba barátja volt, de amióta összekaptak, most épp a baloldali városvezetőket üti. Szendrő-Németh egy blogot is indított: sorozatban mutatja be, hogyan szórják az MSZP-s Nemény András polgármester és elvtárai a közpénzt, saját haverjaik, családtagjaik, na meg az ex-fideszes árulók kifizetésére. A most általa közzétett, 2020. március 1-jén kelt szerződés szerint Marton Zsolt, egykori fideszes alpolgármester, aki a tavaly őszi választáson a Fidesz jelöltjével szemben indult el az egyik körzetben, kiválóan keres a szombathelyi adófizetők pénzéből egy kis nyilvános főzőcskéért. A legszebb az egészben, hogy miközben szerződése szerint a vásárcsarnokban kapható helyi termékek népszerűsítése lenne a feladata, és hogy ötleteket adjon, mi minden finomat főzhetnének belőle, a program kommunikálására használt Facebook-oldalán az elmúlt hónapokban egyetlen posztot sem szentelt a helyi termékeknek, viszont büszkélkedett azzal, hogy mely külföldi érdekeltségű multiknál vásárolt olcsón.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!