Pesti Srácok

matteo salvini

Az olaszok aggódnak az új belügyminiszter személye miatt – Aki rászabadította az afrikai maffiát Itáliára

Jurák Kata Világugar 2019 szeptember 8.
Míg Matteo Salvinit megbízható, kiszámítható politikusnak ismerték meg, most aggódnak az olaszok, hiszen az utódjának kinevezett Luciana Lamorgese migrációs szakembertől nem igazán tudják, mire számíthatnak. Az eddigiek alapján ugyanis egy dolog biztos róla: nem akarja megállítani a bevándorlást. Tizennégy kormányzati hónapjában Matteo Salvini olasz belügyminiszter mindent megtett, hogy rávilágítson a menekült-befogadási rendszer súlyos hibáira, a nevével fémjelzett migrációs paktum bevezetésének köszönhetően pedig csökkent a bevándorlási hullám az olasz partoknál. Salvini folyamatosan tájékoztatta a közvéleményt az olaszországi belbiztonságot érintő helyzetről; nem csupán az olasz sajtóban, hanem a közösségi média segítségével a nemzetközi színtéren is jelen volt. Ez az új kommunikációs stílus természetesen nem mindenkinek nyerte el tetszését, több kritika érte Salvinit őszintesége miatt – bár az olasz politikus népszerűségén ez kicsit sem vetett árnyékot. Kellemetlenül érezhették magukat viszont az úgynevezett civil szervezetek, akiknek álságos kezdeményezéseit már a világsajtó is figyelemmel kísérte: így tudtuk meg, hogy az NGO-hajók – fittyet hányva az olasz törvényekre – továbbra is illegális migránsok százait próbálják Európába zsuppolni. Salvini népszerűsége azonban leginkább annak volt köszönhető, hogy a belügyminiszter pontosan azt tette, amit választási kampányában ígért.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!