Pesti Srácok

matteo salvini

Salvini Rómában tüntetett, a magyarok Bayer Zsolttal Budapesten (vágatlan videó, interjúk és galéria!)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2019 október 20.
Salvini ma délután nekiindult a nagy menetelésnek, amelynek végcélja, hogy az újkori Itália történetében először stabil és független jobboldali kormány alakuljon Rómában, és végre ne kormányválságból kormányzásképtelenségbe, kényelmetlen koalícióból működésképtelen koalícióba tartsanak a széthúzó, összeférhetetlen, elaprózódott erők egy-egy időközi választás vagy koalíciós válság után. És persze a fő cél Olaszország és vele Európa megvédése a népvándorlóktól. A római tüntetéssel párhuzamosan Budapesten több ezren vonultak az utcára, az olasz nagykövetség zuglói, Stefánia úti épülete elé Bayer Zsolt hívására, hogy szimpátiatüntetésen fejezzék ki szolidaritásukat az olasz patriótákkal. Felszólaltak a Hír TV Sajtóklub állandó tagjai és ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász. A tüntetés nyitóképeként végighallgatták-elénekelték a Lazio Roma Avanti ragazzi di Buda – Előre mind, pesti srácok! – kezdetű indulóját, majd Bayer felhívására egészen különleges élménnyel zárult a megmozdulás, amikor a részt vevő több ezer ember egymásba kapaszkodva hallgatta végig Verdi Nabuccójának Szabadságkórusát. Bayer Zsolttal és Szentesi Zöldi Lászlóval Ambrózy Áron külön interjút is készített, amelyben a kurdok elleni török offenzívára is rákérdezett.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!