Pesti Srácok

németh zoltán

Nekiesett a balliberális média a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés elnökének, mert szerinte Magyarországon a jogállamiság előbbre tart, mint Nyugaton

Magyar ugar 2021 január 3.
Nekiesett a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés elnökének az ellenzéki sajtó, amiért úgy véli, a magyar jogállamiság sokkal fejlettebb, erősebb, mint sok más nyugati tagállamban, ahonnan a legtöbb támadást kapjuk. Németh Zoltán még egy hónappal ezelőtt közölt véleménycikket, illetve nyilatkozott a helyi napilapnak annak kapcsán, hogy sikerült visszaverni a támadásokat, hazánk csatát nyert a december eleji uniós csúcson és folytatódhatnak az uniós forrásból tervezett fejlesztések. Ezt ásta most elő Ungár Péter lapja, hogy egyfajta újévi humorbombaként kifigurázza a győri fideszes politikust, amiért az bírálni merte a nagy nyugati demokráciákat. A lejárató cikket azóta átvette a teljes ellenzéki média (az Azonnalitól a Telexen át a 24.hu-ig). Németh Zoltán az ominózus cikkekben arról beszélt, hogy az Európai Unió nem segélyszervezet, hanem egy gazdasági szövetség, amelyre komoly feltételeket, játékszabályokat elfogadva szerződtek a tagállamok. Lefektették, kinek mennyit kell befizetni, és milyen adó- és vámszabályokat kell alkalmaznia, milyen arányban és mire jár neki pénz a közös kasszából. Az uniós források tehát nem adományok, hanem ez a pénz Magyarországnak jár, mivel teljesítette a szerződésben vállalt feltételeket. Abszurd, hogy éppen azok a tagállamok és politikusaik zsarolják Magyarországot ezen források megvonásával, jogállamisági hiányosságokat felemlegetve, ahol a demokrácia és a jogállamiság messze nem olyan fejlett és EU-konform, mint Magyarországon, ahol az igazságszolgáltatási rendszer 2011-es reformját is a legmodernebb európai elvek alapján dolgozták ki.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!