Meghosszabbítja a hőségriasztást az országos tiszti főorvosPPestiSrácok.hu Forró drót 2024 július 11. Meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást július 18-án éjfélig az ország egész területére vonatkozóan az országos tiszti főorvos – közölte csütörtökön a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ, valamint a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
Összevonják az NNK-t és az OGYÉI-t – Müller Cecília lesz a vezetőPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 július 31. Augusztus elsejével összevonják a Nemzeti Népegészségügyi Központot (NNK) és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI) – jelentette be a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára hétfőn, Budapesten, sajtótájékoztatón. Takács Péter elmondta: egységes szervezetbe tömörítik az egészségügyi hatósági feladatokat, amelyeket eddig az NNK és az OGYÉI külön látott el.
NNK: emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyag-koncentrációjaPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 július 27. Emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön a honlapján. Mint írták, a 29. héten a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja országos átlagban emelkedett. Hozzátették: a minták többségét emelkedő tendencia jellemzi, így emelkedés látható az Észak-pesti Szennyvíztisztító Telep ellátási területén.
Megszűnik az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi IntézetPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 július 21. Augusztus 1-i hatállyal megszűnik az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, beolvasztják a Müller Cecília országos tiszti főorvos vezette Nemzeti Népegészségügyi Központba - írja az Infostart.
Életbe lépett a másodfokú hőségriasztásPPestiSrácok.hu Forró drót 2023 június 21. Másodfokú hőségriasztás lépett életbe szerdán nulla órakor, ezt péntek éjfélig rendelte el az országos tisztifőorvos az ország egész területére. A legmagasabb nappali hőmérséklet 29 és 35 fok között valószínű, és a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható.
A Pride után itthon is meglódult a majomhimlőPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 augusztus 4. Újabb kilenc, 23–50 éves férfinél igazolták a majomhimlő-fertőzést Magyarországon; ezzel 42-re nőtt a fertőzöttek száma – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-vel.
Újabb hét ember kapta el a majomhimlőt MagyarországonPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 30. Újabb hét embernél igazolták a majomhimlőfertőzést a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) veszélyes kórokozókkal foglalkozó laboratóriumában; ezzel 19-re nőtt az igazolt majomhimlő fertőzöttek száma Magyarországon – tájékoztatta az NNK csütörtökön az MTI-t.
Ideje árnyékot és klímás szobát keresni: fokozódik a kánikulaPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 28. Bár már most is pokoli hőség van, a java csak most jön!
Már 12 igazolt majomhimlő-fertőzött van MagyarországonPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 24. Már 12 igazolt majomhimlős van Magyarországon – tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken az MTI-t. Az elmúlt napokban az NNK veszélyes kórokozókkal foglalkozó Nemzeti Biztonsági Laboratóriuma újabb hat embernél igazolt majomhimlő-fertőzést; ezzel az országban diagnosztizált esetek száma tizenkettőre nőtt.
Már hatan majomhimlősek MagyarországonPPestiSrácok.hu Forró drót 2022 június 16. Hatra emelkedett a magyarországi majomhimlős fertőzöttek száma – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-vel. Azt írták: új fertőzött egy 37 éves Somogy megyei, valamint egy 39 éves és egy 33 éves budapesti férfi.
Beszólt Krúbinak, feljelentették internetes agresszióért Bayer Zsoltot Forró drót szeptember 9. Bayer Zsolt állítólag fenyegető kijelentéseket tett az akasztást szorgalmazó Krúbi rapper és édesanyja ellen.
Az üzengetések megvoltak, a világháború elmarad – Lassan mindenki túlteszi magát az orosz drónokon (Cikkünk frissül!) Forró drót szeptember 10. Vörös riasztást rendeltek el Lengyelországban, egy éjszaka alatt tizenkilenc drón sértette meg az ország légterét.