nicușor dan
Kelemen Hunor: Nicusor Dan példaértékű gesztust tett a magyarok felé, miközben George Simion elűzne minket Romániából
„Ott van az a több mint 100 per, amelyeket a magyar és székely zászló illetve az anyanyelvünk ellen indítottak és a rengeteg agresszió, amit az elmúlt négy esztendőben nekik eltűrtünk. Ők küldenek el bennünket minden nap ebből az országból. Ezt nem lehet elintézni két mondattal és egy bájos mosollyal”– sorolta a hirado.hu-nak az AUR magyarellenes tetteit Kelemen Hunor, akivel a romániai elnökválasztásról beszélgetett a portál nem sokkal a voksolás kezdete előtt. Az RMDSZ elnöke mindeközben azt is felidézte, hogy Nicusor Dan példaértékű gesztust tett korábban a magyarok felé.Elkezdődött az elnökválasztás második fordulója Romániában és az első forduló Lengyelországban
Ma tartják a román elnökválasztás második fordulóját, amelyben a magyarellenes George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje és a független Nicusor Dan, Bukarest főpolgármestere csap össze. Az elnökválasztás első fordulójában Simion az érvényes voksok 41 százalékát szerezte meg, míg ellenfele, az európai uniós elkötelezettségű Dan csupán a szavazatok 21 százalékát.Megbénította Bukarestben a felszíni tömegközlekedést a járművezetők spontán munkabeszüntetése
Bár nem volt könnyű, de Bezzegrománia már a budapesti dugókon is túltett. Megbénította Bukarestben csütörtökön a felszíni tömegközlekedést a járművezetők spontán munkabeszüntetése, amellyel a Bukaresti Közszállítási Vállalat (STB) vezérigazgatójának menesztését és a kollektív munkaszerződés megújítását akarják elérni.Csaknem száz százalékkal emelkedik a távhő előállításának költsége Romániában
Románia számos városában jelentősen drágulhat a távhő, miután annak előállítása csaknem kétszer nagyobb lesz november és március között a román energiaár-szabályozó hatóság által jóváhagyott új hőenergia-tarifák alapján. A legnagyobb növekedést Barlad, Nagyvárad és Arad városok hőerőműveinek hagyták jóvá: ott 95, illetve 96 százalékkal kerül többe a hőenergia előállítása.A románok nemet mondtak a Pride-felvonulásra
Tizenöt éve először fordul elő, hogy nem ad engedélyt a bukaresti városháza vezetése a Pride-felvonulásra. A városvezetésnek azonban nem magával az rendezvénnyel van problémája, hanem azzal, hogy ennyi ember vonulása nem engedélyezett a járványügyi korlátozások miatt. Ezért más helyszínt vagy más időpontot javasoltak a szervezőknek, de ők semmilyen más megoldást nem fogadtak el, a Meleg Büszkeség Napja nekik fontosabb, mint az egészség. Mindeközben itthon Falus Ferenc még mindig azt magyarázza, hogy a Budapest Pride-on vonulni egészen más, mint amikor idegenek egymás mellett állva nézik az eget augusztus huszadikán.Ajánljuk még













