Pesti Srácok

nóvé Ágnes

Elfogultságot jelentett a Czeglédy-ügyben a szegedi bírósági botrányról szóló cikksorozatunk főszereplője, Nóvé Ágnes

Magyar ugar 2020 január 17.
Csütörtökön írtuk meg, hogy több furcsaság is történt a szintén a Szegedi Törvényszéken tárgyalt Czeglédy-ügyben. Miután Czeglédy és védői támadni kezdték a kiszignált bírókat, kétszer is változtatás történt a tanács összetételében. Azután, hogy Nóvé Ágnes bekerült az ügyet tárgyaló bírói tanácsba, ráadásul két, korábban az ügyészséggel egyezséget kötött és bűnösséget beismerő vádlott is visszalépett. Cikkünk megjelenése előtt megkerestük a Szegedi Törvényszék immáron csak megbízott elnökét, és többek között megkérdeztük tőle azt is, hogyan tárgyalhatja Nóvé Ágnes Czeglédy ügyét, amikor mind a ketten a szegedi önkormányzat beszállítói, Czeglédy Botka ügyvédje, a bírónő pedig – amint azt a PestiSrácok kiderítette -– tulajdonosa annak az építőipari cégnek, amely több százmillió forint értékben kapott munkát a Szeged városától. A hvg.hu mai cikkéből derül ki, hogy Nóvé Ágnes állítólag éppen ezt megelőzően, saját maga ellen elfogultságot jelentett. Hogy milyen hivatkozással, az nem derül ki, ahogy az sem, hogy ha Czeglédy ügyében elfogult, akkor a Szeviép-ügyben miért nem érezte magát annak. Az a kérdés is joggal merül fel – miután tavaly szeptemberben került Nóvé Ágnes a Czeglédy-ügy bírói tanácsába –, hogy miért csak most, több, mint 3 hónap elteltével jelentett elfogultságot.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!