obh
Polt Péter: Javult az ügyészség sikeressége a korrupciós ügyek feltárásában
Az Országos Bírósági Hivatal, a Kúria és az Ügyészség 2018-as működésére vonatkozó beszámolóit hallgatja meg mai ülésén az Országgyűlés. Portálunk a fejleményekről élőben számol be.Puhára esett az őszödi beszédért lelkesedő, gyurcsányista bíró
Van egy jó meg egy rossz hírünk. Az Országos Bírósági Hivatal (OBH) a napokban megszabadult Cserni János bírótól, aki Gyurcsány Ferenc melletti kiállásával, szélsőségesen balliberális politikai megnyilatkozásaival és jobboldali közszereplőkkel szembeni elfogult ítéleteivel szerzett magának kétes hírnevet. Ám a búcsú nem végleges: a Fővárosi Ítélőtáblán folytatja büntetőbíróként, így félő, hogy a hozzá kerülő, politikai kötődésű ügyekben – ahogy korábban – elfogult ítéleteket hoz majd.Áder János kinevezte az OBH új elnökhelyetteseit
Áder János köztársasági elnök hétfőn kinevezte az Országos Bírósági Hivatal (OBH) két új elnökhelyettesét: Csillám Katalint és Erőss Mónikát - tudatta az OBH a honlapján. A két új elnökhelyettes kinevezése április 7-ével lép életbe. Az OBH két korábbi elnökhelyettese, Répássy Árpád és Vajas Sándor április 1-jétől ítélőtáblai tanácselnökként folytatja, Répássy Árpád Debrecenben, Vajas Sándor pedig a fővárosban.A vészhelyzet ellenére is hatályban marad a közigazgatási és munkaügyi bíróságokat eltörlő rendelkezés
A vészhelyzet kihirdetése nem befolyásolja azt a változást, hogy 2020. március 31-ével megszűnnek a közigazgatási és munkaügyi bíróságok, írja az Országos Bírósági Hivatal (OBH) tájékoztató oldala. Az intézkedés értelmében a közigazgatási pereket elsőfokon az erre kijelölt törvényszékek fogják tárgyalni, másodfokon fellebbezési, illetve felülvizsgálati eljárásban pedig a Kúria jár el.Szegedi bírót nevezett ki Áder János az OBH elnökhelyettesi posztjára
Áder János köztársasági elnök 2020. február 6-ával az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettesévé nevezte ki Harangozó Attilát – olvasható a birosag.hu-n. Harangozó Attila 1997 óta teljesít szolgálatot a bírósági szervezetben.Völner Pál: Még a szegedi választók sem állnak be Botka László mögé a Szeviép-ügyben
Jogosnak tartja az Országos Bírósági Hivatal új elnökének vizsgálatát a Szeviép-ügyben a Szegedi Törvényszékkel kapcsolatban Völner Pál. Az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Hír TV Magyarország élőben című műsorában kifejtette: több bírói vezető esetén is összeférhetetlenség merült fel az ügyben. A politikus reagált Botka László szegedi polgármester azon kijelentésére is, amelyben a Szegedi Törvényszéket ért kritikák kapcsán diktatúrát emlegetett.Soros-szervezet támogatásával listázná a számára kedvezőtlen döntéseket hozó bírókat Márki-Zay Péter? – Az OBH elnöke rendreutasít
Heti videós összefoglalójában Márki-Zay Péter, a Mindenki Magyarországa Mozgalom elnöke, az ellenzék régi-új miniszterelnök-aspiránsa kijelentette: listázni fogja a neki nem tetsző ítéleteket hozó "vérbírókat". Az ellenzéki összefogás élére kívánkozó hódmezővásárhelyi polgármester bejelentkezésében megfenyegetett minden olyan bírót, aki szerinte erkölcstelen és "helytelen" ítéleteket hoz; az ilyenek egy listára kerül, amelyen az általa "árulónak" tartott bírák nevei szerepelnek. De Márki-Zay ennél is tovább ment: név szerint üzent Lakatos Péter szegedi bírónak, aki december 20-án dönthet a polgármester egy újabb polgári peres ügyében – írja a Promenád.Nem jelentette Botkáék beszállító bírója az összeférhetetlenséget – Belső vizsgálatot indított a Szegedi Törvényszék
Írásos megkeresésünkre az OBH után és egy napos késéssel a Szegedi Törvényszék is megküldte a válaszát. Azt írják, az általunk feltárt ügyben belső vizsgálatot indítottak. A törvényszék elnökének közleményéből az is kiderül, hogy dr. Nóvé Ágnes, sőt, a Szeviép-ügyben eljáró tanács egyetlen tagja sem jelentett összeférhetetlenséget. Hamarosan kiderül az is, hogy a "sőt" kötőszó használata itt miért indokolt...Ajánljuk még

















