Pesti Srácok

Nem jelentette Botkáék beszállító bírója az összeférhetetlenséget – Belső vizsgálatot indított a Szegedi Törvényszék

Nem jelentette Botkáék beszállító bírója az összeférhetetlenséget – Belső vizsgálatot indított a Szegedi Törvényszék

Írásos megkeresésünkre az OBH után és egy napos késéssel a Szegedi Törvényszék is megküldte a válaszát. Azt írják, az általunk feltárt ügyben belső vizsgálatot indítottak. A törvényszék elnökének közleményéből az is kiderül, hogy dr. Nóvé Ágnes, sőt, a Szeviép-ügyben eljáró tanács egyetlen tagja sem jelentett összeférhetetlenséget. Hamarosan kiderül az is, hogy a "sőt" kötőszó használata itt miért indokolt...

Ahogy arról beszámoltunk, több olyan összefüggésre is rátaláltunk a Gyurcsány-kormány és a szegedi városháza kedvenc kivitelező cége, a hatmilliárd forintos adóssággal és sok száz kifizetetlen alvállalkozóval csődöt jelentő Szeviép ügyében másodfokon eljáró bírói tanács és a szegedi önkormányzat között, amelyek összeférhetetlenséget vetnek fel. Mindezek ellenére tárgyalta Kovalcsik Éva bírónő tanácsa az ügyet és hozott abban felmentő ítéletet.

A tanács tagja volt dr. Nóvé Ágnes, akinek a férjével közösen építőipari vállalkozásuk van. Cégük, az ÉPTÁRKER Kft. 2018/19-ben három munkát is kapott az önkormányzattól, illetve önkormányzati szervektől. A legnagyobb egy 1 milliárdos projekt, amelynek kivitelezésére a bírónő cége két szereplős konzorciumban nyert közbeszerzést. Az átadás november 30-án volt...

Először az Országos Bírósági Hivatal jelezte megkeresésünkre, hogy tényállításaink nyomán a Szegedi Törvényszék elnökét jelentésre és igazgatási vizsgálat lefolytatására kötelezték. Most a Szegedi Törvényszék is válaszolt, akiktől első körben csak azt kérdeztük, hogy Nóvé Ágnes jelentette-e az összeférhetetlenséget, és önkormányzati beszállítóként hogyan ítélhetett az önkormányzat beszállítóinak büntetőperében.

PestiSracok facebook image

– írja a válaszközlemény, amit a Szegedi Törvényszék sajtóosztálya jegyez. Hozzáteszik, hogy a tanács tagjainak, mint a bíráknak általában, „jelenteni” valamilyen kizárási ok fennálltát kell. A kizárási okokat a Be. 14. §-a szabályozza; ilyen bejelentés a tanács tagjai részéről nem történt. A Szegedi Törvényszék közli továbbá, hogy az OBH utasítására elrendelték a belső vizsgálatot.

– zárul a közlemény.

Szeged város szocialista vezetése egy napja hallgat. Miközben korábban minden őket érintő ügyre Botkáék azonnal ugrottak, úgy tudjuk – és a jelek is erre utalnak –, jelenleg teljes hírzárlat van a szegedi városházán.

FOLYTATJUK.

Vezető kép: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!