olaszország
Maszkpóker - Egész Európában hiánycikk az egészségügyi védőfelszerelés
A cseh hatóságok kedden bejelentették, hogy 110.000 maszkot küldenek Olaszországnak az eltűnt kínai segélycsomag miatti kárpótlásként. Néhány napja ugyanis nyoma veszett százezer védőmaszknak, amit Kína küldött segítségként Olaszországnak. Számtalan álhír is terjedt a témában. Többen arról írtak, hogy Csehország ellopta az olaszoknak szánt segélycsomagot. Meglehet, hogy ennek a hírnek az egyik átköltéséből született az az álhír is, ami az egész hazai balliberális sajtót bejárta, miszerint Magyarország foglalta le a csehek félmillió maszkját. Hogy valójában mi történt, azt pontosan nem lehet tudni, állítólag a maszkokat csempészek lopták el.Az olasz miniszterelnök büszke az olaszoknak a vészhelyzetben tanúsított magatartására
Giuseppe Conte olasz miniszterelnök kedd esti sajtótájékoztatóján álhíreknek nevezte az új koronavírus-fertőzés (Covid-19) miatti mozgáskorlátozás július 31-ig tartó meghosszabbításáról elterjedt információkat, hangsúlyozva, hogy a lakosság egészségvédelmi óvintézkedéseiről nem a társadalom, nem a tartományok, hanem a kormány dönt.Olaszország: emelkedett a halottak, tovább csökkent az új betegek száma
A korábbi csökkenés után ismét 743-al emelkedett Olaszországban az új típusú koronavírus-járványban elhunytak száma az elmúlt 24 órában, és így 6820-ra emelkedett a Covid-19 betegség eddigi áldozatainak a száma - közölte kedd esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság. A diagnosztizált fertőzöttek száma egy nap alatt országosan tovább csökkent, de így is 3612 új beteget regisztráltak.Ismét csökkent a koronavírus áldozatainak száma Olaszországban
Ismét kevesebben, de így is hatszázketten haltak meg Olaszországban az új típusú koronavírus-járványban az elmúlt 24 órában, és ezzel 6078-ra emelkedett a Covid-19 betegség eddigi áldozatainak a száma - közölte hétfő esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság. A diagnosztizált fertőzöttek száma egy nap alatt szintén csökkent, de így is 3780 új beteget regisztráltak.Több működő üzem dolgozói sztrájkba kezdtek Olaszországban
Több vállalatnál és gyárban spontán sztrájkba léptek a dolgozók hétfőn, mivel úgy ítélték meg, hogy nem létfontosságú termelést vagy szolgáltatást végeznek, és az új típusú koronavírus-fertőzés legutolsó óvintézkedései értelmében egységeiknek nem kellene működniük. A szakszervezetek szerdára országos sztrájkot hirdettek meg.Corriere della Sera: az idős népesség és a sajátos esetszámlálás okozza a kiemelkedően magas olaszországi halálozási arányt
A fertőzöttek alulbecsült száma, a több mint egyharmadában 65 év feletti lakosság és a magas várható élettartam, a Pó-alföld szennyezettsége, valamint az intenzívebb társadalmi élet is hozzájárulhat az új típusú koronavírus-fertőzés (Covid-19) rendkívüli halálozási arányához Olaszországban a Corriere della Sera napilap vasárnapi cikke szerint. Az elvégzett tesztek magas száma pedig semmit nem segített.Koronavírus: a világ minden tájáról próbálják segíteni az olaszokat
Oroszország katonaorvosokat, fertőtlenítő-járműveket és orvosi műszereket küld Olaszországba, hogy segítse az új típusú koronavírus okozta járvány elleni harcot - közölte az orosz védelmi minisztérium vasárnapra virradóra, míg Kuba is bejelentkezett, hogy ők is orvosokat küldenek a dél-európai államba. Giuseppe Conte olasz kormányfő szombat éjszaka a közösségi oldalán közzétett videóban eközben bejelentette, hogy ezentúl kizárólag a létfontosságú termékek előállítását és szolgáltatások nyújtását fogják biztosítani, minden másfajta termelési tevékenység leáll, nyitva maradnak az élelmiszerüzletek és a gyógyszertárak, de az összes hivatalt bezárják.Napról napra több beteg hal meg Olaszországban, de hatezernél többen már meggyógyultak
Minden eddiginél többen, 793-an haltak bele Olaszországban az új típusú koronavírus-járvány okozta betegségbe az elmúlt 24 órában, és ezzel 4825-re emelkedett a Covid-19 betegség eddigi áldozatainak száma – közölte szombat esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság.Egyetlen nap alatt 627 halálos áldozatot szedett Olaszországban a koronavírus
Egyetlen nap alatt jelentősen növekedett a Covid-19 halálos áldozatainak száma Olaszországban, ahol 627 ember életét követelte a koronavírus. Csütörtökről péntekre 18%-os növekedés történt a halálos áldozatok számában, így már 4032 olasz áldozatot szedett eddig összesen a gyorsan terjedő betegség a dél-európai államban.Ajánljuk még
















