olaszország
Az olaszok vesztesége a legnagyobb: több, mint tízezer halálos áldozatot követelt náluk eddig a járvány
Meghaladta a tízezret szombat estére a Covid-19 halálos áldozatainak száma Olaszországban, így a járvány európai gócának számító ország gyászolja világszerte a betegség legtöbb áldozatát. Jelenleg 3856 olaszt kezelnek intenzív osztályon.A vírus kettéosztotta Olaszországot Puglia kormányzója szerint
Michele Emiliano szerint Dél-Olaszország előbb újraindul, mint a gócpont északi tartományok. Bari polgármestere szerint Észak-Olaszországban még hónapokig eltarthat, mire a járványgörbe elkezd erőteljesen lefelé ívelni, miközben délen sikerült nemcsak lelassítani, hanem meg is fékezni a fertőzés terjedését. Elismerte azonban, hogy a válsághelyzet mindenekelőtt az eddig többnyire feketén alkalmazott, most bevétel nélkül maradt délolaszokat sújtja.A német légierő repülő intenzív osztályán szállítanak Németországba olasz betegeket
Az észak-olaszországi egészségügyi létesítmények túlterheltsége miatt a német légierő koronavírusos olasz betegeket visz Németországba szombaton. A légierő repülő intenzív osztályán, amelyet egy Airbus A310 MedEvac típusú repülőgépen rendeztek be, hat súlyos beteg olasz állampolgárt szállítanak Bergamóból Kölnbe.Olaszországban pénteken volt eddig a legmagasabb a halottak száma
Az eddigi legtöbbel, 969-cel emelkedett Olaszországban az új típusú koronavírus-járványban elhunytak száma az elmúlt 24 órában, és így 9134-re nőtt a Covid-19 betegség eddigi áldozatainak a száma – közölte péntek esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság.Olaszországban kiabáló drón kergeti haza a karanténszegőket (Videóval)
Olaszországban már drónokat és mobiltelefonos nyomkövetést is bevetnek, hogy elcsípjék a karanténból kiszökdösőket és ezzel megfékezzék a rohamos mértékű újkoronavírus-fertőződéseket. A Mandiner a Euronewsra hivatkozva most azt írja: egy olasz polgármester járőröző drónt küld a karantént megsértő lakosok megfegyelmezésére, hangosbemondóval üvöltözve velük.Újra megugrott a diagnosztizált fertőzöttek száma Olaszországban
Hatszázhatvankettővel emelkedett Olaszországban az új típusú koronavírus-járványban elhunytak száma az elmúlt 24 órában, és így 8165-re nőtt a Covid-19 betegség eddigi áldozatainak a száma – közölte csütörtök esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság. Az újonnan diagnosztizált fertőzöttek száma a szerdai 3491-hez képest csütörtökre mintegy 1000-rel növekedett.Koronavírus – A migránsok nem tartják be a szabályokat
Több jelentés is érkezett, hogy Olaszországban és Németországban az illegális bevándorlók nem tartják be a szigorú szabályokat, így nem tudják a hatóságok a kellő mértékben csökkenteni a járvány terjedését. A migránsoknak fenntartott ideiglenes szállásokon rendszeresek a csoportos találkozók, holott ezt korábban szigorúan megtiltották.Csökken a fertőzöttek száma, a halottaké továbbra is magas Olaszországban
Hatszáznyolcvanhárommal emelkedett Olaszországban az új típusú koronavírus-járványban elhunytak száma az elmúlt 24 órában, és így 7503-ra emelkedett a Covid-19 betegség eddigi áldozatainak a száma - közölte szerda esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság. A diagnosztizált fertőzöttek száma 3491-gyel emelkedett, ami a legalacsonyabb az utóbbi öt napban.Salvini: ha nem lesz elég pénz gazdaságélénkítésre, kitör a forradalom
Rendkívüli helyzetben akár százmilliárd eurós csomagra is szükség lehet az új koronavírus-fertőzés (Covid-19) által okozott gazdasági helyzetben, máskülönben forradalom lesz Olaszországban - jelentette ki Matteo Salvini, a jobboldali, ellenzéki Liga párt vezetője, aki egyúttal azonnali és erőteljes pénzügyi beavatkozást sürgetett a La Stampa című napilapban szerdán megjelent interjújában.Ajánljuk még

















