Pesti Srácok

Önkéntes tartalékos egység

Novák honvéd megmutatja, ki a fasza gyerek! - PS-Mozi

AMApáthy Melinda Magyar ugar 2016 augusztus 8.
Az „állapotváltozás iránti igény mellett” a határvédelemben való részvételi szándék, hazafias küldetés és férfias kihívás ösztönözte az Önkéntes Tartalékosok kiképzésében való részvételre Novák Elődöt, aki Vona Gábor elnök akarata szerint távozott a Parlamentből. A Jobbik volt alelnökének kiképzésére, a Magyar Honvédség püspökszilágyi lőterére a PestiSrácok is ellátogatott. Riportunkban Novák mellett más önkéntes tartalékosok is megszólaltak, meglepetésünkre több nő is részt vett a katonásdiban. A lányoknak azért okozott némi fizikai problémát a felkészülés, de kitartásukkal bizonyították: megállják a helyüket a férfiak között is. Kiderült az is, hogy több mint száz önkéntes tartalékos kiképzése zárul augusztusban. Az Önkéntes Tartalékos rendszerhez elsőként, 2012-ben főleg a katonai képzettséggel rendelkező szolgálati járandóságban részesülő önkéntes műveleti tartalékos katonák (volt hivatásos katonák és rendvédelmi dolgozók) csatlakoztak. Jelenleg öt és fél ezer önkéntes tartalékos mozgósítható rövid időn belül. Egy részük – az Önkéntes Védelmi Tartalékosok ‑ fegyveres biztonsági őrként védik a Honvédség kijelölt objektumait, másik részük, az Önkéntes Műveleti Tartalékosok pedig katonai szolgálatot teljesítenek a honvédség katonai szervezeteinél, de különleges vészhelyzetekben – például árvíz esetén – a tartalékosok egységesen elláthatnak speciális katonai alapfeladatokat. Azt a PS videójában megszólalók is alátámasztották, hogy a tartalékos szolgálat a munkával, tanulással vagy akár a családdal is könnyen összeegyeztethető.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!