orbán viktor
Európa kettészakadt, vannak a Macron-pártiak és az Orbán-szimpatizánsok - mondta Szánthó Miklós és Farkas Örs a Polbeatben (Videó!)
Egyre inkább két táborra szakad az Európai Unió, a törést pedig a migráció elutasítása, vagy támogatása jelenti, az egyik táborba Macron francia elnök támogatói, a másikba pedig Orbán Viktor szimpatizánsai sorakoztak fel - jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című adásában Farkas Örs politikai elemző és Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője. Szarvas Szilveszter kérdésére Szánthó és Farkas is a migráció elleni küzdelem ikonikus szereplőjének nevezte Orbán Viktor magyar miniszterelnököt, a Sargentini-jelentést pedig hazugságnak.Judith Sargentini a PS-nek: Hibátlan vagyok! (Videóval!)
"Boldog vagyok, mert nem jó hibákkal szembesülni, de örömmel mondhatom, nem kellett hibákkal szembesülnöm. A magyar kormány nagyon rosszul érvelt a jelentésemmel szemben" - jelentette ki a PestiSrácok.hu kérdésére Judith Sargentini, a Magyarországot megbélyegző holland zöldpárti politikus. Sargentinit Füssy Angéla, a PestiSrácok.hu főmunkatársa kérdezte arról, olvasta-e a magyar kormány 108 oldalas válaszát az ő vádiratára, és nem hibázott-e. A liberális politikus üdvözölte, hogy az Európai Parlament (EP) a plenáris ülés szerdai szavazásán végre felelősséget vállalt és fellépett a magyarországi jogsértések ellen.A nemzetközi sajtó már meg is buktatta Orbán Viktort
Többnapos ünnepet ülnek a haladó nyugati lapok. A Sargentini-jelentés kapcsán tegnap óta Orbán Viktor és Magyarország lehet a címlapokon, és aminek talán a legjobban örülnek, hogy végre ismét lehet a világot hazánk “rossz példájával” riogatni. De persze az sem utolsó, hogy végre előhúzhatták az eddig fiókok mélyén pihentetett mondásokat, amelyekben gyakran fordulnak elő a “demokrácia”, “populista”, “fenyegetés” szavak. Akad olyan is, aki az EU és a populista erők összecsapását vizionálja.Minek örültök, ti félcédulás kékcédulások?
Feledhetetlen képsorok. Ahogyan a jelentés elfogadását álló ovációval ünneplő képviselők simogatják, ölelgetik a könnyeivel küszködő Sargentini asszonyságot. Földöntúli a boldogság. Képek, amelyek örökre az elménkbe égnek. Képek, amelyeken kiégett elméjű emberek puszilgatják a JELENTÉS készítőjét. Hát végre sikerült, bosszút álltak Orbánon, hamarosan bukni fog, a magyarok pedig legközelebb jobban meggondolják, kire szavaznak – olvasható a tekintetükben. Ezek tényleg nem értik, mi történt. Ezek még annál is sokkal butábbak, mint eddig gondoltuk."Ön az igazi európai politikus" - Elárasztották Orbán közösségi oldalát a külföldi, támogató hozzászólások
"Orbán úr, ön az igazi európai politikus", "Hajrá Magyarország!", "Csodáljuk a politikáját", "Magyarországgal vagyok, Orbán Viktorral vagyok", "Amit a német média közöl önről, az nem a német nép véleménye", "Ön a mi Big Daddynk" (Ön a mi nagy apucink") - a sok magyar támogató véleménye mellett ilyen és ehhez hasonló külföldi hozzászólások árasztották el Orbán Viktor magyar miniszterelnök hivatalos Facebook-oldalát. Sokan, számos nyelven arra kérik Orbán Viktort, hogy tartson ki és változtassa meg Európát. A Facebook mellettaz internet konzervatív sarkában, a Breitbarton is maximálisan kiálltak az olvasók a magyar miniszterelnök mellett. Többen közülük úgy vélik, Orbán Viktornak a Huxitra, vagyis Magyarország EU-ból való kilépésre kell készülnie.Itt az igazság Magyarországról, amely nem érdekli az uniós képviselőket
Száznyolc oldalas jelentésben cáfolta a magyar kormány Judith Sargentini hazugsággyűjteményét, amelyből koncepciós eljárást gyártott Brüsszel és amely alapján el akarják ítélni hazánkat. Az unió történetében először indítanák el a hetes cikkely szerinti eljárást egy uniós tagállam ellen. A PestiSrácok.hu most közzéteszi a 108 oldalas angol jelentést: ez az a dokumentum, amelyet ugyan minden uniós képviselőhöz eljuttatott a kabinet, de amelynek tartalma meg sem hatja a vadliberális, elvakult, Orbán-fóbiás nyugati politikusokat.Sargentini-jelentés – Szabadon voksolhatnak a néppárti képviselők, Weber igennel szavaz
Szabadon voksolhatnak az Európai Néppárt (EPP) képviselői a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentésről – közölte kedden este a párt európai parlamenti (EP) frakcióját vezető Manfred Weber, hozzátéve, hogy ő maga igennel fog szavazni.Sargentini szerint mindenképpen meg kell büntetni Magyarországot – szerdán szavaz hazánkról az Európai Parlament
Az Európai Parlamentnek (EP) kötelessége fellépni a magyarországi jogsértések ellen, ugyanis a helyzet semmit nem javult a magyar különjelentés júniusi szakbizottsági elfogadása óta - hangoztatta a dokumentumot összeállító Judith Sargentini a testület keddi strasbourgi vitáján.Ajánljuk még

















